سبد خرید
توری آهنی

توری آهنی

0
2 هفته قبل
زمان تقریبی مطالعه: ( کلمات )

می خواهیم این مطلب را با این سوال شروع کنیم که توری آهنی چیست؟  این سوال از چیزی که در وهله اول به نظر می رسد پیچیده تر می باشد. چرا که ما فقط یک نوع توری آهنی نداریم؛ سوال باید در واقع این باشد که انواع توری آهنی چه هستند؟

توری فنس آهنی یا توری فنس فلزی که از سیم مفتول ساخته می شود، شبکه ای فلزی است که بنا به این که از چه روشِ تولیدی برای ساختش استفاده شده باشد(روش هایی مثل بافتن سیم های مفتول به یکدیگر، برش و کشش فرقه های فولادی و …) و همچنین ضخامت مواد اولیه و کیفیت شان، می تواند اشکال مختلفی به خود گیرد. انواع توری آهنی وزن ها، استفاده ها، خصوصیات ویژه، ابعاد چشمه و … مخصوص به خود را دارند که در کاربرد انواع توری آهنی و همچنین قیمت نهایی آن ها تاثیر می گذارد.

توری های فلزی، محصولاتی هستند که از سیم های مفتولی ساخته می شوند. توری های فلزی شبکه ای است که از کشش یا برش ورق های فولادی و یا از بافته شدن سیم های مفتولی تولید می شوند. توری های فلزی انواع مختلفی دارند که بر اساس نحوه تولید توری، ابعاد چشمه توری و سایز سیم توری آهنی به کار رفته در آن دسته بندی می شوند. در سال های اخیر، استفاده از توری های پیش ساخته به جهت سرعت بخشیدن به عملیات های ساختمان سازی و بالا رفتن سرعت در ساخت و ساز گسترش یافته می باشد.

 توری آهنی چیست؟

توری پرسی، توری فنس حصاری، توری گابیون، توری فرنگی، توری مش، توری زنجیری، توری فنس، توری مرغی، توری لوزی، موارد ذکر شده پر تقاضاترین توری آهنی بازار هستند که در کارخانه های داخلی تولید می شوند و به بازار فروش ارائه می شوند. انواع توری آهنی خود به چند دسته بندی تقسیم می شود که شامل توری گالوانیزه، فولادی (ساخته شده از مفتول بدون روکش) و توری روکشpvc که در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم.

کاربرد انواع توری آهنی

شاید اغراق نباشد اگر بگوییم توری آهنی یکی از پرکاربردترین اختراعاتی است که بشر امروزی از آن بهره می برد. این محصول تولیدی پایه بسیاری از صنایع و سرویس ها است و کاربردهای بی شماری دارد. این کاربردها شامل استفاده به عنوان ماده اولیه در بعضی از صنایع و بخش های اقتصاد تا جایی که به عنوان محصولی تک برای فروش به طور مستقیم به افراد عادی و اشخاص حقیقی تولید می شود.

در ادامه این بخش از این نوشته کاربردهای کلی که انواع توری آهنی دارد را به طور لیستی برای شما آماده کرده ایم، با این حال به یاد داشته باشید که بسیاری از انواع توری آهنی کاربردهای خاص خودشان را دارند که در این بخش به آن ها اشاره ای نمی شود و در عوض در بخش های بعد مقاله به آن ها می پردازیم. در هر حال، کاربردهای انواع توری آهنی شامل موارد زیر هستند:

 • غربال کردن انواع ماده ها و اشیاء، از حشرات گرفته تا ماسه و شن
 • محافظت در برابر اشعه های رادیویی
 • به عنوان محافظ برای بالا بردن امنیت انواع سازه ها؛ از ساختمان های ویلایی در مناطق غیر شهری گرفته تا مرزبندی و …
 • به عنوان ماده اولیه در بخش معماری و ساختمان سازی؛ استفاده در فرایند بتن سازی، دکوراسیون داخلی و خارجی و …
 • ساخت، تولید و یا تقویت انواع محصولات صنعتی دیگر مثل تقویت بارهای سنگین، ساخت ظروف ذخیره سازی و …

فنس توری فلزی

معرفی انواع مختلف توری آهنی

اگر یک دسته بندی کلی در نظر بگیریم این محصولات را در دو دسته کلی مفتولی و توری ورقه ای قرار داده می شوند؛ با این حال اگر با بازار این محصولات آشنایی داشته باشید خیلی سریع برایتان آشکار می شود که این دسته بندی آنقدر که در نگاه اول به نظر می رسد فایده ندارد.

در بازار بسیاری از انواع توری آهنی با اسم های متفاوت و تبلیغات خاصی به فروش می رسند که لزوما ربطی به نوع دسته بندی که ما انجام دادیم ندارند. در ادامه ما به دسته ای که در خرید و فروش توری آهنی مفید است و بیشتر وابسته به کاربرد انواع فلزی آن است می پردازیم و از دسته بندی هایی که براساس اطلاعات علمی یا مهندسی است صرف نظر می کنیم. به عنوان مثال می توان بر اساس سایز چشمه ها یا تنها براساس وزن طبقه بندی کرد.

به طور کلی می توان گفت همه انواع توری ها را شامل می شوند تنها به مشخصات انواع توری آهنی بستگی ندارند بلکه کاربردها هم در این تقسیم بندی نقش داشته می باشد. در ادامه به معرفی مختصر هرکدام از این محصولات می پردازیم و همچنین به طور خاص کابرد هر کدام از این انواع را هم توضیح می دهیم.

توری پرسی

از این محصول در ساخت پروفیل و همچنین صنعت ساختمان سازی هم مورد استفاده قرار می گیرد که ظاهری به شکل مستطیل یا مربع دارند. توری پرسی از مفتول سخت صنعتی ساخته می شوند که در ابتدا به صورت کنگره و دنده شده در می آیند، سپس به صورت تار و پودی در هم بافته می شوند و به شکل ورق هایی با ابعاد مختلف تولید می گردند. این نوع از توری تاریخچه طولانی ای دارد و انسان ها برای قرن ها و هزاره های متمادی است که از این محصول استفاده می کنند.

توری های پرسی، از مفتول های گالوانیزه و آهن و به شکل در هم تابیدن این مفتول ها تولید می شوند. این توری ها ابعاد چشمه و سایز مفتول های متغیری دارند. ابعاد چشمه آن ها بین 2 تا 6 سانتی متر و سایز مفتول های به کار رفته برای ساخت آن ها بین 3 تا 5 میلی متر متغیر می باشد.

کاربردهای توری فنس پرسی

حفاظ بندی در و پنجره، حصار کشی، ساختمان سازی، مش بندی و غیره از کاربردهای مهم توری فنس پرسی است. از پرسی به شکل شبکه جوشی در فوندانسیون کف در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع توری را به شکل ورق هایی داخل قالب های پروفیل قرار می دهند. از این نوع توری به خاطر زیبایی، قیمت مناسب و استحکام بالای آن در مقایسه با نرده آهنی، به منظور نرده کشی دور پارک ها، ترمینال ها، منازل ویلایی و غیره استفاده می کنند.

توری فنس

توری فنس محصولی است که برای داشتن عمر بیشتر، از مفتول گالوانیزه گرم یا فولاد ضد زنگ ساخته می شود. فنس توری ارتفاع متغیر بین 1.5 تا 3 متر و طول متغیر بین 15 تا 30 متر دارند و در این اندازه ها در بازار موجود هستند.

فنس توری یکی از انواع توری آهنی است که نامش کاربرد اساسی آن را برای شما بازگو می کند و معمولا چشمه های فلزی ای دارند که برای انواع حصارکشی مورد استفاده قرار می گیرند. از حصارکشی باغ و باغستان با توری فنس برای باغ گرفته تا مزارع و خانه های ویلایی و روستایی. توری فنس را می توان به دو صورت کلی مانند روش دستی و صنعتی تولید کرد. در هر دو روش فرآیند کلی یکی است و ما در این جا به آن فرایند اشاره نمی کنیم چرا که از حوصله این مقاله خارج می باشد.

توری فنس از بهم بافته شدن مفتول ها به وجود می آید و این مفتول ها معمولا روکش های PVC هم دارند. کاربردهای فنس بسیار زیاد می باشد. به طور خلاصه هر مکانی که نیاز به محافظت داشته باشد معمولا نیاز به حصاربندی دارد. از مرزهای کشور گرفته تا مراکز نظامی تا باغ ها و مزارع که در حصارکشی همه آن ها می توان تاثیرات مثبت توری حصاری را شاهد بود. توری حصاری، از مفتول هایی با اندازه های متغیر بین 2 تا 3 میلیمتر تولید شده و اندازه چشمه هایی بین 5.5 تا 7.5 سانتی متر دارند و به دو شکل قلّاب دار یا خاردار تولید می شوند و کاربردهای مختلفی دارند.

بخوانید: وزن توری فنس

کاربرد های فنس توری

 • در دیوارهای بتنی از توری حصاری به عنوان آرماتور مورد استفاده قرار می گیرد
 • استفاده به منظور حصار کشی به دور زمین های ورزشی، باغ ها و املاک خصوصی و توری فنس برای بالکن
 • استفاده به عنوان حفاظ مراکز نظامی، فرودگاه ها و ترمینال ها و حفاظ بزرگراه ها و …

توری فنس حصاری

توری گابیون

از نظر شکل ظاهری شباهت بسیاری با توری مرغی دارد. تفاوت عمده این دو گونه، شکل بافت چشمه های آن ها می باشد. در بافت چشمه های توری مرغی، سیم های مفتولی چندین دور به دور هم تنیده می شوند ولی در بافت چشمه های گابیون سیم های مفتولی به تعداد کمتری به دور هم تنیده می شوند.

یکی از تفاوت های مهم این دو نوع، ضخامت سیم مفتول به کار رفته در آن ها است و ضخامت سیم های گابیون بسیار بیشتر از ضخامت توری مرغی می باشد. اندازه چشمه های توری مرغی و گابیون تقریبا برابر است ولی در ساخت تور سنگی فقط از سیم مفتول از نوع گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرد.

توری گابیون چشمه هایی به شکل شش ضلعی دارد و گاهی آن را توری سنگی هم می نامند. گابیون مثل سبد هایی پر از سنگ است که به شکل قفس بوده و داخل آن را با سنگ های کوچک و بزرگ پر می کنند و در آخر یک توری سنگی بزرگ و مقاوم به وجود می آید. گابیون از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه بوده و کاربردهای فراوانی دارد.

کاربرد توری گابیون

توری گابیون که به آن تور سنگی هم می گویند یکی از محکم ترین انواع توری های فلزی است که به خاطر ویژگی های خاصش به طور ویژه برای نگهداری سنگ ها مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله این ویژگی ها می توان به دیافراگمی بودن آن اشاره کرد که در پخش پایه تعبیه می شود و کاربردش این است که از تغییر شکل آن جلوگیری کند.

از کاربردهای تور سنگی به جز ذخیره سنگ می توان به استفاده از آن به عنوان سیل بند در مسیر سدها و رودخانه ها اشاره کرد. چشمه های نسبتا بزرگ مناسب عبور آب است و در عین حال اجسام بزرگی مثل سنگ های خطرناک را گیر می اندازد. امکان دارد از گابیون برای ساخت قفس های به شدت مستحکم هم استفاده کرد.

 • استفاده در نماسازی خارجی و دکوراسیون داخلی ساختمان ها
 • محصور کردن سنگ چین های دیوار و مهار سنگ ها و دیوارهای سنگی
 • استفاده از گابیون در ساخت دیوار حائل و سد سازی و جاده سازی.

توری فرنگی

توری فرنگی، دارای طول 20 متر و عرض متفاوت 150 180 و 120 سانتی متر است که بنا به درخواست مشتری متغیر می باشد. چشمه های توری فرنگی هم 4 و 5 سانتی متری می باشند. بافت توری فرنگی هم مانند گابیون 6 ضلعی است. قطر مفتول های به کار رفته بسیار کوچکتر از قطر مفتول به کار رفته در گابیون است، برای همین آن را بچه گابیون هم می نامند. این محصول به عنوان توری گالوانیزه محسوب می شود و عمر نسبی آن به خاطر وجود این نوع روکش بسیار زیاد می باشد.

این توری که دارای روکش گالوانیزه است در چشمه های شش ضلعی ساخته می شود و دارای وزن ها و اندازه های متفاوت می باشد. برای تولید می توان از هر دو روش گالوانیزه گرم و سرد مورد استفاده قرار می گیرد. این توری کاربردهای فراوانی دارد که از جمله آن ها می توان به حصارکشی های ساختمان های خاص مثل آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی نظامی، حفاظت در برابر حشرات و پرکاربردترین استفاده آن، جلوگیری از سقوط مصالح بر روی عابران پیاده در ساختمان های در حال ساخت، اشاره کرد.

کاربرد توری فرنگی

از این نوع توری، معمولاً برای ایجاد حفاظی در ساختمان های در حال ساخت برای جلوگیری از سقوط اشیا و مصالح مورد استفاده قرار می گیرد.

توری مش

یکی از مهمترین توری های فلزی که در صنعت ساخت و ساز از آن بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، توری مش می باشد. از مش برای محکم کاری سازه ها در عملیات بتن ریزی، دیوار سازی و کف سازی استفاده می کنند. مش دارای چشمه هایی یک اندازه است و چون انعطافی بالا دارد، امکان دارد در مصارف دیگری هم از آن استفاده کنند.

در ساخت توری مش، معمولاً از میلگرد های ساده و آجدار استفاده می کنند که تفاوت این دو نوع میلگرد ایجاد اصطکاک بسیار بیشتر در بتن هنگام استفاده از میلگرد های آجدار می باشد.

اگر در کاری ساختمان سازی یا حوزه های عمرانی مشغول به کار باشید می دانید که مش جوش که به توری جوشی هم در میان بازاریان معروف است یک نوع توری آهنی است که از به هم جوش دادن میلگردها بوجود می آید. میلگردهایی که می توانند هم آجدار و هم ساده باشند. برای تولید این نوع از تورری ابتدا میله ها را به صورت افقی و عمودی روی هم قرار می دهند به طوری که اندازه چشمه مورد نظر ایجاد شود، سپس با جوش دادن نقاط اتصال یک شبکه فلزی بسیار مستحکم به وجود می آید.

امکان دارد با توجه به درخواست مشتری، از مفتول سیاه هم برای تولید توری جوشی استفاده شود. این نوع از توری آهنی به طور تخصصی در ساختمان سازی به کار می رود. دو تا از پرکاربردترین استفاده های این محصول یکی محکم کردن فونداسیون ساختمان است و دیگری تقویت کف سازی در انواع سازه ها است. با این حال امکان این که از مش در دیگر کاربردها هم استفاده شود وجود دارد.

سایز میلگرد به کار رفته در توری مش، بین 6 تا 12 میلی متر متغیر است و پر مصرف ترین سایز برای ساخت آن بین 8 تا 10 میلی متر است. اندازه چشمه توری مش هم از 10*10 شروع شده و تا 20*20 ادامه دارد. پر کاربردترین نوع توری مش برای ساختمان سازی، استفاده از مفتول 8 میلی متر با چشمه های 15*15 و 20*20 است. از توری مش به خاطر استحکام بالای آن، در مکان های مختلفی که دارای اهمیت بالا است و به استحکام بالا نیاز دارد مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد توری مش

از شبکه های مش فولادی در مکان های مختلفی مانند کف سالن و یا انبارها، دیواره ها و قطعات پیش ساخته، فرودگاه، ها تونل ها و یا متروها، سقف طبقات و کف استخرها و همچنین پارکینگ ها و پل ها می توان استفاده کرد، به همین جهت جزء سازه های پر کاربرد محسوب می شوند.

توری فنس باغی

انواع توری فولادی در بازار

توری های فولادی دارای سرعت خوردگی و فرسایش کمی هستند و در حدود 20 سال عمر می کنند.  توری فولادی بیشتر در مناطق گرم و خشک استفاده می شوند، همچنین برای مکان هایی که زیبایی ظاهری مدنظر نیست از این جنس بدون روکش و گالوانیزه استفاده می کنند.

یکی از محصولات تولیدی با بهره گیری از ماشین آلات مکانیزه و مدرن توری حصاری می باشد. توری حصاری نوعی محافظ است که از سیم های مفتولی ساخته می شود. توری حصاری به نام فنس توری هم در بازار شناخته می شود که می توانند از سه جنس مختلف تولید شوند؛ فولاد، گالوانیزه گرم، گالوانیزه روکش PVC.

توری حصاری

توری حصاری با توجه به نوع ساخت و جنس مواداولیه کاربردهای فراوانی دارند. برای نمونه هایی از جنس فولاد گالوانیزه بیشتر مناسب مکان هایی با آب وهوای مرطوب، خشک، گرم و سرد می باشد. انواع گالوانیزه برای هر شرایط آب وهوایی مناسب اند چون ضدزنگ هستند و فرسایش هم نمی تواند آن ها را از بین ببرد. این توری ها به علت دارا بودن روکش گالوانیزه دارای ظاهر زیبایی هستند و می توانند 40 سال عمر کنند. این برتری ها سبب شده که نرخ نهایی توری گالوانیزه تقریبا 30 درصد از نرخ نمونه فولادی سیاه بیشتر باشد.

ورق گالوانیزه دارای رویه PVC هم مانند فولاد گالوانیزه برای هر شرایطی مناسب است اما بیشتر در مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که زیبایی ظاهری اهمیت دارد. مثلا نوع توری گالوانیزه با روکش PVC بین انواع توری فولادی بیشتر برای زیباسازی در پارک، تفرجگاه عمومی، ویلاها و خانه های مسکونی و… مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی دیگر توری فولادی علاوه بر جنس، سایز چشمه ها است که در زمان تولید در کارخانه های تولیدکننده و در هنگام خرید به این ویژگی توجه می شود. سایز چشمه ها برحسب سانتی متر است و باتوجه به نیاز کاربر، چشمه حصاری را از سایزهای مختلفی می سازند. برای مثال منظور از حصاری 5 چشمه یعنی فاصله اضلاع روبروی یکدیگر در لوزی سانتی متر می باشد.

کاربرد توری های حصاری

از این توری فنس باغی حصاری برای حصار دور باغ، ملک های خصوصی، زمین ورزشی و زمین های مسکونی، حفاظ های ساختمان به منظور محافظت از کارگران حین عملیات ساختمانی، ساخت قفس برای حیوانات، در فروگاه ها، استفاده در مراکز نظامی، راه آهن و استخرها و مواردی از این قبیل می باشد.

در حالت کلی توری فولادی در صنایع مختلفی کاربرد دارد و به منظور یک محافظ یا دیوار موقت و ارزات قیمت تر برای حصارکشی یا جداسازی، به کار گرفته می شود. محل نصب آن ها بسیار مهم است چون انواع توری فولادی با توجه به شرایط حاکم در مکان مورد نصب جنس آن می تواند از گالوانیزه، فولاد سیاه یا گالوانیزه روکش دار از PVC باشد، انتخاب می شود.

ابعاد چشمه حصاری معمولا بین 3 تا 8 سانتی متر درنظر گرفته می شود. قطر سیم های مفتولی به کار رفته در ساخت این محصولات بین 2 تا 4 میلیم تر و طول رول بین 5 تا 20 متر می باشد. ارتفاع توری ها هم بسته به نیاز بین 50 سانتی متر تا 3 متر ساخته می شود. مواردی که مطالعه کردید نمونه ای از کاربرد توری حصاری بود، برای مطالعه موارد بیشتر به صفحه لینک شده وارد شوید.

تولید توری حصاری

دو روش تولید برای این محصول وجود دارد. انواع توری فولادی معمولا از روش خاردار یا قلابی تولید می شود. این دو روش منجر به تولید سه شکل از توری حصاری می شود: یک طرف قلاب و یک طرف خاردار، هر دو سمت قلاب و هر دو سمت خاردار. این موارد به سفارش مصرف کننده بستگی دارد و مصرف کننده باتوجه به نیاز خود و کاربردی که مدنظر است، انواع فولادی را انتخاب می کند.

تعین قیمت توری حصاری بسته به متراژ آن تعیین می شود. قیمت توری حصاری چشمه 5 با قطر 4 تقریبا 5 برابر توری حصاری چشمه 7 و قطر 2.20 میلی متر می باشد. به عبارتی چشمه های کوچکتر از قیمت بالاتری برخوردار هستند. بنابراین انتخاب درست باعث می شود به لحاظ اقتصادی در هزینه ها صرفه جویی شود.

توری مرغی

یک نوع دیگر از انواع توری آهنی که از بهم بافته شدن مفتول به دست می آید توری مرغی می باشد. مانند توری فرنگی و مرغی هم چشمه هایی معمولا شش ضلعی دارد که به سازنده این امکان را می دهد تا مفتول ها را نقاط زیادی به یکدیگر متصل کند و ببافد. این محصول به طور عمومی برای ساختن قفس حیوانات به کار می رود و به خصوص برای ساخت قفس طیور مناسب می باشد.

توری سرندی

توری سرندی یک محصول کاملا مدرن و صنعتی است که بهم پیوستن شبکه منظمی از مفتول های درهم تنیده به وجود می آید. اصلی ترین کاربرد آن برای غربال کردن (سرند کردن) شن و ماسه است تا سنگ ها و اجسام بزرگ تر را از آن جداسازی کرد. چشمه ها با شکل لوزی دارد و می تواند از انواع متفاوتی از ماده اولیه به وجود آید. از آهن گرفته تا فولاد و مسوار و … . این توری به عنوان صافی و سرند صنعتی بیشترین کاربرد ممکن را دارد و برای همین کمتر در صنایع دیگر به کار برده می شود.

توری گالوانیزه

هر کدام از انواع توری که به آن ها اشاره کردیم مشخصا از مفتول سیاه تولید می شوند که در نهایت بر روی این مفتول به صورت پوششی گالوانیزه قرار می گیرد، بنابراین توری گالوانیزه شامل تمام محصولاتی می شود که در وهله اول توری و نهایتا روکش گالوانیزه داشته باشند، قیمت انواع توری گالوانیزه را می توانید پس از شناخت نوع محصول و سپس از طریق مراجعه به صفحه آن، در جدول قیمتی که دائما در حال به روزرسانی است مشاهده کنید.

توری آهنی نازک

اگر قصد خرید توری آهنی نازک دارید باید دو اصل کلی را رعایت کنید. ابتدا با مشخصات و ویژگی ها و کاربردهای خاص هر نوع آشنایی داشته باشید و سپس بدانید کاری که می خواهید با این توری آهنی بکنید دقیقا چیست و حاضرید چقدر برای این هدف خرج کنید. در ادامه راهنمای خرید انواع توری آهنی را برای شما آماده کرده ایم تا علاوه بر دانستن موارد مصرف، بتوانید با ذهنی باز و آماده اقدام به خرید این محصولات کنید.

اولین مورد که حتما باید به آن توجه کنید، وزن توری می باشد. پروژه شما بدون شک از نظر وزنی یک محدودیت خاصی دارد که نباید از آن فراتر روید چرا که امکان دارد کل سازه شما را خراب کند. برای همین هم بعضی از این مصالح برای شما امکان دارد مناسب تر باشند چرا که وزن آن ها با یکدیگر تفاوت های زیادی دارد.

مورد دیگری که مهم است اندازه چشمه می باشد. ابعاد چشمه تاثیر بسزایی در استفاده از آن دارد؛ اگر قصد دارید از توری آهنی برای حصارکشی استفاده کنید بهتر است از محصولی را استفاده کنید که چشمه هایی نه چندان بزرگ و نه چندان کوچک داشته باشد. در عوض اگر برای غربالگری می خواهید توری ای بخرید، طبیعتا اندازه چشمه ها باید کوچک باشد.

قیمت نهایی یک توری هم شاید مهم ترین فاکتور هنگام خرید باشد. امکان دارد بعضی کاربرد یکسانی برای پروژه شما داشته باشند، اما قیمتی که هر کدام دارند در انتخاب شما بدون شک تاثیر مهمی خواهد داشت.

خرید انواع توری آهنی از آیرونید

در این نوشته به بررسی انواع توری آهنی پرداختیم و به کاربرد آن ها هم اشاره ای کردیم. همچنین دانستیم که هنگام خرید انواع توری آهنی از جمله خرید توری مش، فنس، مرغی، حصاری، گابیون، توری فنس پرسی و دیگر انواع توری آهنی، به چه نکاتی باید توجه کنیم. با در نظر داشتن این موارد می توانیم به این نتیجه برسیم که اگر در کار ساختمان سازی هستید یا با حوزه هایی که مربوط به امنیت و جداسازی مواد از یکدیگر سروکار دارید، بدون شک نیاز به استفاده از توری آهنی دارید. برای همین هم بهتر است خریدتان را با آگاهی بالا انجام دهید و از کمک کارشناسان زبده آیرونید استفاده کنید تا محصولی مناسب با پروژه خود را خریداری نمایید.

0
دیدگاه شما آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند
دسترسی سریع
آیرونید، مرکز بزرگ فروش انواع آهن آلات در ایران است که تیرآهن، میلگرد، نبشی، پروفیل، ورق، فنس و … را با بهترین کیفیت و قیمت از کارخانه های تولید کننده مطرح، تامین می کند. این مجموعه سال هاست که فعالیت حرفه ای خود را ادامه داده و توانسته رضایت افراد بسیاری را جلب کند. برای اطلاعات بیشتر و خرید آهن آلات همین حالا با ما تماس بگیرید.
چگونه اعتماد کنیم
آدرس دفتر مرکزی
طراحی شده در استودیو دیزاین الفبا وب
فیلترها
دسترسی
رتبه بندی
افزودن به کارت
توضیحات