راه ارتباطی با ما
بستن
تماس با کارشناسان

برای ارتباط با کارشناسان ما روی دکمه سبز رنگ کلیک کنید, سپس داخلی کارشناس مورد نظر را شماره گیری کنید.

پرستور گلستانی کارشناس فروش نبشی داخلی 4 تماس با کارشناس
مهتاب کرامتی کارشناس فروش نبشی داخلی 5 تماس با کارشناس
سمیرا حسین پور کارشناس فروش نبشی داخلی 2 تماس با کارشناس
توری فنس برای باغ

توری فنس برای باغ

0
2 هفته قبل
زمان تقریبی مطالعه: ( کلمات )

از فنس های باغی در کشاورزی برای حصار کردن زمین های کشاورزی به کار می رود و این، مهم ترین کاربرد فنس به شمار می آید. از توری های فنس در صنایع دیگری چون صنایع نظامی هم به کار می رود. در تولید فنس ها، مفتول هایی با جنس و قطر متفاوت به کار می رود. با توجه به جنس و نوع مفتول، انواع فنس ها تولید می شوند. با این مقدمه، در ادامه این نوشته از آیرونید با ما همراه باشید تا با ویژگی های این فنس ها آشنا شوید.

شما عزیزان می توانید برای دریافت قیمت روز فنس توری فلزی با کارشناسان آیرونید تماس بگیرید. همکاران ما با سعه صدر کامل به مشاوره و راهنمایی شما میپردازند تا بهترین خرید را داشته باشید.

توری فنس برای باغ

توری فنس یکی از روش های محبوب برای حفاظت و امنیت باغ است. این نوع فنس به دلیل مزایای زیر برای باغ ها مناسب است:

 1. حفاظت از گیاهان: توری فنس مانع نفوذ حیوانات و حشرات مخرب می شود که می توانند گیاهان را تخریب کنند. این فنس همچنین مانع ورود حیوانات وحشی می شود که ممکن است به گیاهان و محصولات باغ حمله کنند.
 2. ایجاد حد فیزیکی: توری فنس به عنوان یک حد فیزیکی برای باغ عمل می کند و مرزهای واضحی بین باغ و خارج از آن ایجاد می کند. این می تواند به بهبود نظم و زیبایی باغ کمک کند و از ورود افراد غیرمجاز به داخل آن جلوگیری کند.
 3. افزایش امنیت: توری فنس امنیت باغ را افزایش می دهد و از دزدی و ورود افراد ناشناس به محوطه جلوگیری می کند. این فنس می تواند به افراد اطمینان بدهد که محیط باغ آنها امن است.
 4. سهولت نگهداری: توری فنس نیاز به نگهداری و تعمیرات کمتری نسبت به فنس های دیگر دارد. این فنس مقاوم در برابر هوا و آب است و می تواند برای مدت طولانی از زمان استفاده شود بدون اینکه نیاز به تعمیرات مکرر داشته باشد.

با توجه به این مزایا، توری فنس یک گزینه عالی برای حفاظت و امنیت باغ ها است و می تواند به بهبود کیفیت و عملکرد باغ کمک کند.

مزایای استفاده از فنس باغی

 • امنیت بالا: شبکه های بهم بافته شده و پایه هایی که در زمین ثابت شده اند، موجب می شوند تا این فنس ها از استحکام و امنیت بالایی برخوردار باشند. استفاده از سیم های خاردار در بالای این فنس ها موجب افزایش امنیت آن ها در مکان هایی که به محافظت نیاز دارند، می شود.
 • دوام و استحکام بالا: فنس ها یا توری فنس برای باغ از آهن یا گالوانیزه تولید می شوند که متریالی مقاوم هستند و به راحتی از بین نمی روند.
 • سهولت در نگهداری و تعمیر آن ها: مراقبت، تعمیر یا تعویض این محصولات کار بسیار ساده ای است. شما می توانید به راحتی آن ها را تعمیر کنید.
 • نصب ساده و سریع: نسبت به محصولات دیگری چون گابیون، توری فنس برای باغ مراحل نصب ساده تری دارند. به سرعت می توان آن ها را در محل مورد نظر تعبیه کرد. حتی شما می توانید بدون نیاز به نیروی ماهر، خودتان کارهای نصب را انجام دهید.
 • مقرون به صرفه: فنس ها قیمت مناسب تری نسبت به دیگر انواع حصارها دارند.

کاربردهای دیگر توری فنس های فلزی

 • زمین های ورزشی: استفاده از فنس در زمین های ورزشی مثل زمین فوتبال، بسکتبال، تنیس و … از اهمیت بالایی برخوردار است و موجب می شود تا حد و مرز هر قسمت به خوبی مشخص شود. استفاده از این فنس ها در قسمت هواداران، موجب می شود تا از درگیری بین آن ها جلوگیری شود.
 • مشخص مرزها: از آن جایی که یکی از ویژگی های بارز فنس ها، داشتن امنیت بالا است، می توان از آن ها به منظور حصارکشی و مرزبندی خانه، باغ، مرزهای کشور و مکان های دیگر استفاده کرد. این توری ها دید افراد را مسدود نمی کنند. آن ها موجب می شوند تا صاحبان آن ملک به راحتی همه چیز را در تحت نظر خود بگیرند.
 • حصارکشی زمین ها و باغات: همانطور که گفتیم مهم ترین کاربرد فنس های باغی در زمین های کشاورزی و باغ ها است. با کمک آن ها می توانید محدوده زمین خود را مشخص کرده و از ورود افراد غریبه یا حیوانات به داخلی زمین جلوگیری کنید.
 • توری مرغی: توری های مرغی نمونه ای از انواع توری فنس برای باغ محسوب می شوند. این توری ها از استحکام کم تری نسبت به توری های مورد استفاده در اطراف باغ ها برخوردار هستند. از این توری ها برای ساخت قفس مرغ، کبوتر، بلدرچین، کبک، بوقلمون و … به کار می رود.
 • ساختمان ها و کارخانه های صنعتی: در کارخانه هایی که دارای زمین های زیادی می باشند، پرسه افراد در آن ها می تواند خطرناک باشد. از این رو استفاده از فنس ها در قسمت های خطرناکی که ورود افراد به آن جا ممنوع است، می تواند خطرات احتمالی را کاهش دهد و افراد را از آن محل دور کند.
 • حفاظت از منابع باارزش: از توری فنس برای باغ می توان برای محافظت از دکل های برق یا منابع آب استفاده کرد.

 

انواع فنس براساس جنس

فنس ها به سه دسته کلی تقسیم می شوند: فنس های آهنی، گالوانیزه و روکش PVC. فنس های آهنی با مفتول سیاه، فنس های گالوانیزه با مفتول گالوانیزه و فنس های روکش pvc با مفتول گالوانیزه روکش PVC تولید می شوند.

هر کدام از این توری ها به خاطر تفاوت در متریال اولیه، دارای ویژگی های متفاوتی از جمله قیمت متفاوت هستند. در ادامه به بررسی این سه نوع توری فنس برای باغ می پردازیم:

توری فنس با مفتول سیاه

فنس هایی که با مفتول سیاه تولید می شوند در مقابل نم و رطوبت مقاومت بالایی ندارند و به سرعت دچار خوردگی و پوسیدگی می گردند. حتی از این توری فنس برای باغ در مناطق خشک هم کمتر به کار می رود، چون طول عمر پایینی دارند و در مدت کوتاهی کارایی خود را از دست می دهند و پس از پوسیده شدن به راحتی پاره می شود.

قیمت توری های آهنی به خاطر ویژگی های منفی که دارد، کمتر از انواع گالوانیزه و روکش PVC است. با این حال، قیمت پایین تر این محصول هم باعث نشده تا طرفداران زیادی پیدا کند و در کل امروزه تولید این نوع فنس های باغی رایج نیست و به مقدار محدودی تولید می شود.

توری فنس برای باغ گالوانیزه

فنس های گالوانیزه از مفتول گالوانیزه بافته می شوند. از این نوع توری فنس برای باغ می توان در همه مناطق اعم از خشک و مرطوب استفاده کرد و نگرانی در مورد طول عمر یا پوسیده شدن سریع آن نداشت. این فنس ها در مقابل خوردگی و پوسیدگی از مقاومت بالایی برخوردار هستند. این فنس ها نسبت به انواع آهنی دارای طول عمر بالاتر، مقاومت و استحکام بیشتر و هم چنین قیمت بالاتر هم هستند. امروزه فنس های گالوانیزه رایج ترین و متداول ترین انواع فنس های باغی در بازار هستند.

توری فنس برای باغ گالوانیزه با روکش PVC

به این ترتیب توری فنس برای باغ روکش PVC بهترین انواع فنس محسوب می شوند که دارای مقاومت، طول عمر و قیمت بالاتری نسبت به دو نوع دیگر هستند. این نوع توری از مفتول گالوانیزه روکش PVC تولید می شود که دارای بیشترین میزان مقاومت در مقابل خوردگی، زنگ زدگی و پوسیدگی است و بهترین انواع توری فنس برای باغبه شمار می رود.

این نوع فنس ها در مقابل رطوبت از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند و دچار زنگ زدگی نمی شوند، چون روکش PVC که بر روی مفتول گالوانیزه قرار دارد، به خوبی این محصول را از تابش نور خورشید یا بارش باران در امان می دارد و موجب افزایش طول فنس می شود.

فرایند تولید توری فنس برای باغ

ابتدا مفتول سیاه طی فرایند گالوانیزاسیون، به مفتول گالوانیزه تبدیل می شود. تولید این توری ها به سه روش امکان پذیر است: دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک.

 1. با کمک روش نیمه اتوماتیک، دستگاه ها تنها کار بافت را انجام می دهند و حداقل یک نفر باید بر کار دستگاه نظارت داشته باشد.
 2. در روش دستی، یک فرد مجرب در کنار تعدادی دیگر، به بافت و در هم تنیدن مفتول ها می پردازند.
 3. در روش اتوماتیک، تمام کارهای بافت مفتول را دستگاه انجام می دهد و فقط یک نفر وظیفه آوردن مواد اولیه و بردن محصول به انبار را برعهده دارد.

 

عوامل موثر بر قیمت فنس توری

همانطور که گفتیم ویژگی هایی چون استحکام و مقاومت، قیمت و طول عمر بالا موجب می شود تا فنس های روکش PVC عملکرد بهتری نسبت به دو نوع دیگر داشته باشند. قیمت فنس به موارد متعددی بستگی دارد که از جمله می توان به جنس مفتول، ضخامت مفتول، ابعاد چشمه، ارتفاع توری و … اشاره کرد.

این در حالی است که هر چه چشمه های این توری ها بزرگ تر باشد، قیمت آن ها کاهش می یابد. در نتیجه برای استعلام قیمت فنس باید به عواملی که در بالا ذکر شد، دقت کرده و پس ویژگی ها، محصول مورد نظر خود را خریداری کنید. همینطور فنس های گالوانیزه هم در رده کیفی بالاتری نسبت به فنس های آهنی قرار گیرند. هر چه ضخامت مفتول مورد استفاده در ساخت توری فنس برای باغ بیشتر باشد، قیمت محصول هم بالاتر می رود.

چه عواملی بر مشخص قیمت توری فنس برای باغ موثر است؟

مشخص قیمت توری فنس برای باغ (فنس) یک فرآیند پیچیده است که تحت تاثیر عوامل متعددی قرار دارد. این عوامل قادر هستند شامل مشخصات فنی، جنس مصالح، ابعاد و اندازه، نوع پوشش، استانداردها و گواهی نامه ها، و حتی شرایط بازار باشند. مثلا، توری فنس برای باغ با جنس و پوشش گالوانیزه بیشترین مقاومت در مقابل زنگ زدگی را ارائه می دهد، اما هزینه تولید آن هم بیشتر می باشد.

اندازه و ضخامت دیواره توری، تاثیر مستقیمی بر هزینه دارد. علاوه بر این، استفاده از تکنولوژی های پیشرفته و مواد نوین هم می تواند قیمت توری فنس برای باغ را تحت تاثیر قرار دهد. با در نظر گرفتن این عوامل، خریداران قادر هستند انتخاب های هوشمندانه تری در تهیه توری فنس برای باغ برای نیازهای خود داشته باشند.

 

نگهداری و تعمیرات توری فنس برای باغ چیست؟

بعد از نصب فنس، باید آن را به صورت منظم نگهداری کرده و در صورت لزوم تعمیرات لازم را انجام داد.
مسائل مهم در نگهداری و مراقبت از انواع فنس

 • باید هر چند ماه یکبار فنس را تمیز کرده و مطمئن شویم که لک یا کثیفی بر روی آن ها نمانده می باشد.
 • باید هر چند سالی فنس ها را رنگ کنیم تا رنگ و ظاهری موجه و تمیز داشته باشند.
 • باید به صورت دوره ای میخ های فرو رفته در پرچین ها را چک کنیم و در صورت نیاز به تعویض آن ها را عوض کنیم.
 • در صورتی که از فنس چوبی استفاده می کنیم باید بین میله و پنل چوبی را هر چند وقت بتونه کنیم تا آسیب نبیند و فنس دچار خوردگی یا رطوبت نشود.

 

نحوه ساخت توری فنس برای باغ

از فنس آهنی بیشتر در کنار جنگل ها و دریاها به کار می رود و شیوه ساخت آن اصولا به صورت فرفورژه می باشد. فنس آهنی اولین بار در اروپا تولید شد و به مرور زمان استفاده از این نوع حصار رونق بسیار زیادی پیدا کرد. اگر فنس از آهن معمولی تولید شود، نحوه ساخت آن بسیار راحت تر است و نسبت به استیل مقاومت بیشتری هم خواهد داشت.

توری فنس برای باغ یا فنس را به سه روش مختلف می توان تولید کرد:

 • دو سر قلاب
 • دو سر پیچ
 • یک سر قلاب و یک سر پیچ

بافت دو سر پیچ به خاطر حمل و نقل آسان تری که دارد در تولید بیشتر به کار می رود.

 

توری فنس حصاری باکیفیت

یک توری فنس حصاری که به عنوان یک محافظ و حصار عمل می کند دارای شاخصه های مشخصی است که با داشتن هر کدام از آن ها به عنوان یک توری فنس حصاری باکیفیت شناخته می شود.  اولین شاخصه مهم برای توری فنس حصاری نصب آسان آن است در واقع توری های حصاری به راحتی قابل اجرا و نصب می باشند و احتیاج به مهارت خاصی برای استفاده از آن ها نیست.

توری های پلی اتیلن حصاری که دارای مواد uv ضد اشعه ماورای بنفش خورشید می باشند. این توری ها را در حصار کشی های موقت معمولاً مورد استفاده قرار می دهند وجود مواد ضد اشعه ماورای بنفش بر روی این توری ها سبب می شود تا عمر طولانی داشته باشند و چیزی نزدیک به 5 سال عمرکنند که این بسیار به صرفه می باشد.

نوع دیگری از توری های حصاری وجود دارند که جنس آن ها از فولاد ضد زنگ یا استنلس استیل است این توری ها مقاومت بسیار بالایی دارند و طبیعتاً قیمت بالایی هم دارند و معمولاً برای حصارکشی های باغ و ورزشگاه ها و غیره مورد استفاده قرار نمی گیرند چرا که این عمل به صرفه نیست و هزینه بالایی دارد.

نمونه دیگری که می توان نام برد توری فنس حصاری گالوانیزه است که یک لایه فلز روی بر روی سطح آن قرار گرفته و وجود این فلز سبب می شود تا توری در مقابل هرگونه شرایط محیطی از خود مقاومت نشان دهد و چیزی حدود 50 سال از عمر کند.

 

روش های تولید توری فنس برای باغ

توری فنس برای باغ به دو روش دستی و اتومات بافته می شود. در روش اتومات تمامی مراحل به روش اتوماتیک انجام می شود و حتی امکان دارد بعضی از مراحل به روش نیمه اتومات باشد یعنی هم به صورت صنعتی باشد و هم دستی؛ در این روش به توری فنس برای باغ تولید شده می توان توری نیمه اتوماتیک هم گفت.

دستی

توری توسط یک موتور الکتریکی روی یک قالب چشمه توری پیچیده می شود. قالب چشمه برای مشخص کردن چشمه توری فنس برای باغ به کار می رود و با تعویض کردن آن می توانیم اندازه توری فنس برای باغ را تغییر دهیم. در مرحله بعد یک نفر اهرم موتور الکتریکی را روشن می کند و سپس مفتول گالوانیزه را دور قالب می پیچد. زمانی که فرم گرفت به شکل سینوسی بین رج های دیگر بافته می شود.

اتوماتیک

در شیوه اتوماتیک برای آغاز کار مفتول گالوانیزه را تهیه می کنند و توجه می کنند که ضخامت آن با سفارش مشتری یکی باشد. بعد از اینکه مفتول تهیه شد آن را در بخش مربوط به مفتول قرار می دهند و در صورت نیاز بر روی آن یک روکش قرار می دهند. در این بخش اگر روی توری روکش قرار بگیرد دیگر نیازی به رنگ کردن نیست. بعد از قرار دادن روکش آن را توسط هوا خنک می کنند و سپس مفتول به بخش توری بافی وارد می شود. در ابتدای کار یک ردیف بافته می شود و پس از آن با یک مفتول انداه خود پیچ داده می شود.

 

 

 

نکات مهم قبل از نصب فنس توری باغی

 1. دریافت مجوز نصب: برای نصب توری فنس برای باغ برای باغ به مجوز نیاز می باشد. بهتر است بدانید که بدون مجوز امکان دارد توری فنس برای باغ شما را از بین ببرند. شما باید با توجه به قوانین و مقررات محلی و منطقه ای خود، نوع فنس و ارتفاعی که مجاز به استفاده از آن هستید را بفهمید و براساس آن خرید خود را انجام دهید.
 2. مشخص محدوده حصارکشی: پس از کسب مجوزهای لازم، باید دور تا دور زمینی که می خواهید حصارکشی کنید را مشخص کنید. این کار را می توانید خود انجام دهید و یا یک نقشه بردار را استخدام کنید تا برای شما انجام دهد. در انجام این کار هم قراردادهای محله ای و مقررات حصارکشی را مطالعه کنید.
 3. حصارکشی: نشانه گذاری و نصب پایه فنس خطوط زمینی که همسایه شما را محدود می کند را مشخص کنید. برای گودال های فنس، تقریبا 10 سانتی متر را در داخل آن خطوط اندازه گیری کنید. این کار موجب می شود تا پایه فنس، مالکیت همسایه شما را حفظ کند.
 4. تمیز کردن محیط: پس از آن، مکان خود را تمیز کنید تا برای نصب توری فنس برای باغ حاضر شود و به راحتی بتوانید عملیات نصب را انجام دهید.
 5. اندازه گیری زمین: طول محیطی که می خواهید فنس بکشید را اندازه بگیرید تا مشخص شود به چه مقدار فنس نیاز دارید.
 6. رنگ کردن محل پایه: به منظور پیدا کردن آسان محل نصب پایه فنس، می توانید این نقاط را با رنگ معمولی یا اسپری رنگ، مشخص کنید.

 

نحوه نصب فنس باغی

پس از انجام مراحل بالا می توانید اقدامات اصلی نصب را شروع کنید:

 1. حفره های پایه فنس را ایجاد کنید. این حفره ها باید سه برابر عرض و یک سوم طول پست باشد.
 2. حفره های پایه فنس را با 10 سانتی متر ماسه پر کنید. ماسه را به منظور ایجاد یک پایه فنس جمع و جور برای پست ها و بتن، حاضر کنید. یکی از پایه ها را در مرکز حفره قرار دهید و با کمک گچ یا نشانگر، بر روی سطح زمین و کنار پست را، علامت گذاری کنید.
 3. ارتفاع بالای خط باید پنج سانتی متر بیشتر از ارتفاع فنس باشد. در این مرحله پست را ببندید، چون کمک می کند تا حصار، خود را به سمت راست نگهدارد. پست باید در شرایط امنی قرار گیرد، به همین دلیل به کمک کرپی ها در دو طرف زاویه دار، پست را در موقعیت شیب آن، به وسیله کرپی به زمین و پیچ، متصل کنید.
 4. بار دیگر تمام اندازه گیری ها، فاصله پست ها و ارتفاع را بررسی کنید. حفره ها را با بتن پر کرده و و اطراف پست ها را هم بتن بریزید. این کار را برای تمام پایه های توری فنس برای باغ انجام دهید. 24 ساعت پس از بتن ریزی در پایه ها، می توانید فنس ها را در جای خود قرار دهید.

 

خرید انواع توری فنس باغی با بهترین قیمت ممکن در بازار 

برای خرید انواع توری فنس باغی آیرونید بهترین و کامل ترین خدمات را ارائه می کند، در کنار شما هستیم تا با فروش با کیفیت ترین توری فنس با قیمت رقابتی رضایت شما را جلب کنیم. برای دریافت قیمت توری فنس باغی و اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در همین صفحه می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

0
دیدگاه شما آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند
فیلترها
دسترسی
رتبه بندی
افزودن به کارت
توضیحات