راه ارتباطی با ما
بستن
تماس با کارشناسان

برای ارتباط با کارشناسان ما روی دکمه سبز رنگ کلیک کنید, سپس داخلی کارشناس مورد نظر را شماره گیری کنید.

پرستور گلستانی کارشناس فروش نبشی داخلی 4 تماس با کارشناس
مهتاب کرامتی کارشناس فروش نبشی داخلی 5 تماس با کارشناس
سمیرا حسین پور کارشناس فروش نبشی داخلی 2 تماس با کارشناس
همه چیز درباره تیرآهن 16 اصفهان

همه چیز درباره تیرآهن 16 اصفهان

0
3 هفته قبل
زمان تقریبی مطالعه: ( کلمات )

در این مطلب به همه چیز درباره تیرآهن 16 اصفهان می پردازیم، اگر در صنعت ساختمان سازی تجربه ای داشته باشید، می دانید که تیرآهن نقش مهمی در بخش های مختلف آن دارد. این محصول در سایزهای مختلف تولید و به کار برده می شود اما سایزهای 12 تا 20 آن معمول تر می باشند. در این میان، تیرآهن 16 یکی کاربردی ترین هاست.

قیمت تیرآهن 16 اصفهان از آنجایی اهمیت دارد که یکی از پرکاربردترین محصولات تیرآهن در ساخت و ساز می باشد. در بازار ، تیرآهن 16 ذوب آهن اصفهان ، با نامهای تیرآهن 16 ذوب ، تیر 16 ذوبی ، تیرآهن 16 اصفهان هم شناخته می شود.

سایز تیرآهن وزن شاخه 1 متری (kg) وزن شاخه 12 متری (kg)
16 15.8 190

کارخانه ذوب آهن اصفهان – بزرگ ترین مجموعه تولید تیرآهن در ایران

کارخانه ذوب آهن اصفهان یکی از بزرگترین و معتبرترین کارخانه های ذوب آهن در ایران است که در شهر اصفهان واقع شده است. این کارخانه با بیش از 50 سال تجربه در زمینه تولید فولاد و آهن، به یکی از پیشگامان صنعت فولاد در کشور تبدیل شده است.

تولید تیرآهن یکی از محصولات اصلی این کارخانه است که در ساخت و ساز و صنعت ساختمان سراسر کشور استفاده می شود. تیرآهن یک نوع فلز مرغوب است که به دلیل قابلیت های فنی و مکانیکی بالا، جایگزین مناسبی برای بسیاری از مصارف صنعتی و ساختمانی محسوب می شود.

کارخانه ذوب آهن اصفهان با بهره گیری از تکنولوژی های پیشرفته و استفاده از مواد اولیه با کیفیت بالا، تیرآهن های متنوعی را با استانداردهای بین المللی تولید می کند. این تیرآهن ها به عنوان ستون ها و بن های اصلی سازه های ساختمانی استفاده می شوند و تضمین کیفیت و استحکام بالایی دارند.

از جمله ویژگی های بارز کارخانه ذوب آهن اصفهان می توان به پایبندی به استانداردهای بین المللی، رعایت اصول حفاظت از محیط زیست و توجه به ایمنی و بهداشت کارکنان اشاره کرد. این کارخانه با تلاش مدیریتی موثر و تیم متخصص و کارآمد، به تولید محصولات با کیفیت و قابل اعتماد مشهور است. کارخانه ذوب آهن اصفهان با تولید تیرآهن های با کیفیت و استاندارد، به توسعه صنعت ساختمان و افزایش کارآفرینی در کشور کمک می کند و نقش مهمی در رشد و توسعه اقتصادی ایران دارد.

کارخانه ذوب آهن اصفهان نه تنها در مرزهای داخلی، بلکه به شهرت و شناخت خوبی در مرزهای خارج از کشور هم رسیده است و محصولات خود را به کشورهای زیادی وارد می کند. در حال حاضر ظرفیت تولید آن به سه میلیون و ۶۰۰ هزار تن فولاد خام و مقاطع فولادی رسیده است. محصولاتی که بالاترین کیفیت و استاندارد بین المللی را دارند و جزء مرغوب ترین قطعات آهنی و فولادی برای استفاده در سازه های صنعتی و سازمانی هستند.

کلیک کنید: قیمت تیرآهن سایز 16 اصفهان

وزن تیرآهن 16 اصفهان

مقادیر وزنی تیرآهن معمولی ذوب آهن اصفهان (IPB)
سایز 16
وزن هر متر تیرآهن هاش سبک (کیلوگرم) 30.4
وزن هر متر تیرآهن هاش وزن متوسط (کیلوگرم) 42.6

تیرآهن 16 اصفهان چیست؟

تیرآهن 16، پروفیلی با سطح مقطع I و با ارتفاع جان 16 سانتی متر می باشد. این محصول هم همانند دیگر تیرآهن ها از جنس فولاد بوده و مقاومت بالایی در برابر نیروهای برشی و خمشی دارد. طول بال های آن هم متفاوت بوده؛ اما 74 میلی متر، معمول ترین سایز برای این بخش می باشد. طول هر شاخه از این محصول هم معمولا 6، 9 یا 12 متر می باشد. همه چیز درباره تیرآهن 16 اصفهان

به صورت کلی منظور از سایز تیرآهن، عرض یا ارتفاع قسمت جان آن می باشد. همانطورکه می دانید تیرآهن از دو قسمت بال و جان تشکیل می شود. در یک تیرآهن با سطح مقطع I شکل، دو خط افقی و موازی بالا پایین، بال ها و خط عمودی متصل کننده آن ها جان تیرآهن می باشند. در تیرآهن های H شکل، جای این دو قسمت عوض می شود، به صورتی که دو خط عمودی بال ها و خط افقی جان می باشند. در ذوب آهن اصفهان، تیراهن ها به تیرآهن بال پهن موازی با اختصار (IPBتیرآهن بال نیم پهن موازی با اختصار (IPE) و تیرآهن بال باریک شیب دار با اختصار (IPN) دسته بندی می شوند.

کلیک کنید: قیمت تیرآهن 16 اصفهان

همه چیز درباره تیرآهن 16 اصفهان

قیمت تیرآهن اصفهان

قیمت تیرآهن ذوبی با توجه به نرخ ارز، قیمت جهانی شمش و سنگ آهن و مسائل سیاسی متغییر است. البته با توجه به برند و کیفیت ذوب آهن اصفهان، قیمت تیرآهن ذوب بسیار مقرون به صرفه است. تیرآهن به نوعی اسکلت اصلی ساختمان را تشکیل می دهد. بنابراین در صنعت ساختمان سازی بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت مورد توجه است. تیرآهن اصفهان از بهترین برند های ایران به حساب می آید. یکی دیگر از مزایای تیرآهن ذوب آهن اصفهان، وضعیت جغرافیایی آن بدلیل مرکزیت است. که شرایط خرید به صرفه برای بسیاری از استان های کشور را به همراه دارد.

سرآمد کارخانه های تولید تیرآهن، کارخانه ذوب آهن اصفهان است. به طور تقریبی به 23 کشور دنیا، در قاره های آسیا، اروپا و آفریقا صادرات انجام می دهد. محصولات این کارخانه از طریق بورس کالا به فروش می رسد، قیمت این محصول در بورس کالا مشخص می شود. وزن تیرآهن ذوب آهن اصفهان بدلیل مطابقت با جدول اشتال، سنگین تر از مابقی کارخانه هاست. طبیعتا قیمت آن بالاتر است.

به علت نوسانات در بازارآهن در صورت اقدام به خرید, گرفتن تأیید قیمت روز تیرآهن 16 ذوب آهن اصفهان الزامی می باشد. قیمت تیرآهن تحویل کارخانه بصورت کیلویی و تحویل از بنگاه اصفهان بصورت شاخه ای است . طول هر شاخه تیرآهن 16 ذوب آهن اصفهان 12 متری می باشد.

وزن تیرآهن 16 چقدر است؟ همه چیز درباره تیرآهن 16 اصفهان

وزن هر متر از تیرآهن 16 با بال هایی به طول 74 میلی متر، بسته به ضخامت جان و بال و آلیاژ این محصول، بین 15٫8 تا 41٫6 متر می باشد. تولیدکننده ها، محصولات خود را با دو حرف V و L از نظر وزن متمایز می کنند. حرف V برای تیراهن های سنگین و حرف L مخصوص انواع سبک تر می باشد. یک شاخه 12 متری تیرآهن 16، بین 189٫6 تا 499٫2 کیلوگرم وزن دارد.

چرا استفاده از تیرآهن 16 در ساختمان سازی ضروری است؟

اگر بخش معرفی تیرآهن 16 را به خوبی خوانده باشید، می دانید که چرا باید از آن در پروژه های ساختمان سازی خودتان استفاده کنید. درواقع تیرآهن 16 هم اکنون یکی از الزامات در هر پروژه ساختمانی به شمار می رود.

کلیک کنید: قیمت تیرآهن سایز 16 ذوب آهن

همه چیز درباره تیرآهن 16 اصفهان

مشخصات فنی تیرآهن 16

تیرآهن 16 اصفهان یکی از محصولات مهم در صنعت ساخت و ساز و صنایع فلزی است که در ساخت سازه های فلزی، ساختمانی و تجهیزات صنعتی استفاده می شود. این نوع تیرآهن با ضخامت 16 میلیمتر تولید می شود و از جنس فولاد با کیفیت بالا است که دارای خواص مکانیکی مناسبی برای استفاده در صنایع مختلف می باشد.

تیرآهن 16 اصفهان به دلیل ویژگی های فنی منحصر به فرد، قابلیت تحمل بارهای سنگین، مقاومت در برابر فشار، خمش و کشش، استحکام بالا، ایجاد اتصالات محکم و پایدار، ضدزنگ زنی و دوام بالا، مورد استفاده در انواع پروژه های ساختمانی و صنعتی قرار می گیرد.

این نوع تیرآهن با توجه به وزن و قدرت مکانیکی آن، به عنوان یکی از مواد ساختمانی اصلی در ساختمان های بلند، پل ها، تونل ها، پیاده راه ها، سوله ها، کارخانه ها و سایر سازه های بزرگ و صنعتی استفاده می شود. همچنین، از آن برای تولید مبلمان فلزی، تجهیزات وسایل حمل و نقل، وسایل آشپزخانه و انواع وسایل خانگی نیز استفاده می شود.

در نهایت، تیرآهن 16 اصفهان به دلیل ویژگی های برتر و کاربرد گسترده ای که دارد، از اهمیت ویژه ای در صنایع مختلف برخوردار است و به عنوان یکی از مواد ساختمانی و صنعتی اساسی در اقتصاد کشورها محسوب می شود. همه چیز درباره تیرآهن 16 اصفهان

  • اگر بر روی تیرآهن 16، علامت L , V را مشاهده کردید، باید بدانید این علائم سنگین و سبک بودن تیرآهن را نشان می دهد. هر یک از این حروف پس از علامت اختصاری تیرآهن که پس از هر دو متر بر روی محصول حک شده، می آیند
  • با توجه به نکته ای که ب آن اشاره کردیم، تیرآهن 16در مقایسه با دو تیرآهن 12 و 14 وزن بیشتری دارد، پس مقاومت بیشتر و قیمت بالاتری هم خواهند داشت.
  • مشخصات فنی این یر به این صورت است که: طول بال ها 74 میلی متر بوده و وزن هر متر از این تیرآهن بر اساس استانداردهای مختلف بین 15.8 تا 41.6 کیلوگرم متغیر است.
  • نقش و وظیفه اصلی این محصول در سازه ها حمل فشارهای تنشی و خمشی وارده بر سازه ساختمان ها می باشد. همه چیز درباره تیرآهن 16 اصفهان

کلیک کنید: قیمت تیرآهن 16 ذوب آهن

همه چیز درباره تیرآهن 16 اصفهان

مشخصات تیرآهن اصفهان
عناصر فولاد S235JR فولاد S275JR فولاد S355JR
کربن (C) 19% 24% 27%
سیلیسیوم (Si) 0.12-0.4 0.15-0.45 0.6≥
منگنز (Mn) 0.25-1.5 0.4-1.6 1.7≥
فسفر (P) 0.05 0.05 0.05
گوگرد (S) 0.05 0.05 0.05
نیتروژن (N) 0.014 0.014 0.014
کربن معادل 0.35 0.4 0.45
تنش تسلیم 235 275 355
(نیوتن بر میلی متر مربع)
مقاومت کششی 360-510 410-560 470-630
(نیوتن بر میلی متر مربع)
حداقل ازدیاد طول نسبی 26% 23% 22%

نحوه تولید تیرآهن 16 چیست؟

تیرآهن 16 عمدتا به روش نورد گرم تولید می شود. در این روش، ابتدا شمشه های فولاد با ابعاد مشخص، درون کوره تا دمای نزدیک به نرم شوندگی گرم شده و سپس با جک های هیدرولیکی وارد غلطک های شکل دهنده می شوند. پس از رسیدن تیرآهن به ابعاد مورد نظر، سرد شدن و برش، عملیات شستشوی نهایی، پوشش دهی یا گالوانیزه روی آن صورت می گیرد.

الگوی برش جان تیرآهن های لانه زنبوری هم به روش برش خطی یا با کمک دستگاه های CNC انجام می شود. روش های جوشکاری، اکسترود و پیچ و پرچ هم از روش های فرعی تر تولید تیرآهن 16 می باشند.

کلیک کنید: قیمت تیرآهن 16 ذوب آهن اصفهان

همه چیز درباره تیرآهن 16 اصفهان

استانداردهای تولید تیرآهن سایز 16 ذوب آهن اصفهان

همانطورکه احتمالا می دانید تیرآهن را به صورت کلی مطابق چهار استاندارد زیر تولید می کنند:

  • استاندارد IPB؛ شامل تیراهن های با سطح مقطع H و ارتفاع جان 10 تا 100 سانتی متر. این استاندارد در کشور ما به وفور به کار می رود.
  • استاندارد CPE؛ شامل تیراهن های لانه زنبوری با الگوهای دایره ای یا 6 ضلعی منتظم توخالی روی جان. ارتفاع این محصول تا 1٫5 برابر تیراهن های IPE افزایش پیدا می کند.
  • استاندارد IPE اروپا؛ شامل تیرآهن های با سطح مقطع I با ضخامت بال های ثابت. همه چیز درباره تیرآهن 16 اصفهان
  • استاندارد INP روسیه و چین؛ شامل تیراهن های I با بال های نازک شونده از محل اتصال به جان تا انتها.

اگر می پرسید که اصلی ترین استاندارد تولید تیرآهن 16 چیست؟ باید بگوییم استاندارد IPE. با این حال تولید این محصول طبق استانداردهای INP و CPE هم انجام می شود که کاربردهای خاص خود را دارند.

کلیک کنید: قیمت تیرآهن سایز 16 ذوب آهن اصفهان

همه چیز درباره تیرآهن 16 اصفهان

مقاومت تیرآهن 16 چقدر است؟

تیرآهن سایز 16 یکی از مقاوم ترین انواع تیرآهن در برابر نیروهای برشی، تنشی، خمشی و پیچشی می باشد. این عامل البته بسته به ضخامت تیرآهن، نوع آلیاژ و استاندارد تولید متفاوت می باشد. با افزایش ضخامت تیرآهن، مقاومت آن در برابر نیروهای یادشده افزایش پیدا می کند.

علاوه براین، تیرآهن 16 در برابر خوردگی هم مقاومت بالایی دارد. این محصول یا از آلیاژ فولاد ضد زنگ تولید شده و یا در صورت استفاده از آلیاژهای دیگر، حتما گالوانیزه می شود. استفاده از پوشش های اپوکسی هم روش دیگر مقاوم سازی این محصول در برابر خوردگی می باشد.

کلیک کنید: قیمت تیرآهن 16 اصفهان

همه چیز درباره تیرآهن 16 اصفهان

کاربردهای تیرآهن 16 چیست؟

تیرآهن سایز 16، از جمله محصولات پر کاربرد و پرطرفداربوده که به خاطر قیمت مناسب و طراحی ساده و هوشمندانه، می توان از آن در قسمت های مختلف صنعت ساختمان سازی استفاده کرد.

استفاده در تیر فرعی همه چیز درباره تیرآهن 16 اصفهان

تیر فرعی در ساختمان سازی به عنوان اعضای میانجی می باشند. وظیفه اصلی تیر فرعی اتصال غیر مستقیم تیر اصلی به ستون ها و انتقال بار به تیر اصلی می باشد. در اسکلت های فلزی از تیرآهن های 16 به عنوان تیرهای فرعی استفاده می شود. لازم به ذکربوده که این تیرها از اهمیت بالایی برخوردار هستد و هم به صورت افقی و هم عمودی در سازه قرار می گیرند. در ساختمان هایی که دارای حجم نسبت بالایی می باشند برای قرار دادن به عنوان تیرهای فرعی از این تیرآهن استفاده می کنند.

پل های لانه زنبوری همه چیز درباره تیرآهن 16 اصفهان

از تیرهای حفره دار که اصطلاحا به آن لانه زنبوری می گویند، برای تولید بخشی از پل ها به کار می رود. به این سازه ها در مجموع پل های لانه زنبوری می گویند.

پوشش سقف

این سازه ها که با تیرآهن 16، قابل اجرا می باشند کمک می کنند تا بار سقف، به دیوارها منتقل شود و استحکام کلی بنا، افزایش یابد. جالب است بدانید که تا پیش از اختراع تیرآهن، بیشتر تیرهای سقف چوبی بودند و پس از مدتی خمیده یا مستهلک می شدند. وجود تیرآهن به صنعت ساختمان سازی کمک کرد تا با سرعت و کیفیت بیشتری، پروژه ها را تحویل بدهد.

استفاده در اسکلت سازه فولادی

برای مقاوم سازی ساختمان از تیرآهن 16 در اسکلت سازه فولادی به کار می رود. این کار مطابق با طراحی و محاسبات انجام می شود. همه چیز درباره تیرآهن 16 اصفهان

استفاده در نعل

از کاربردهای تیرآهن 16 می توان به استفاده برای ساخت نعل های مختلف اشاره کرد. برای برداشتن فشار از درگاه و منتقل کردن آن به طرفین در درگاه از نعل به کار می رود. درگاه ها اهمیت زیادی دارند و به خاطر شکنندگی زیادی که دارند باید مقاومت آن را بالا برد. با افزایش مقاومت درگاه بنا هم مقاومت بالایی پیدا می کند.

خرپا

از کنار هم قرار گرفتن میله هایی مستقیم که شکل های مثلثی می سازند، خرپای سازه، تولید می شود. تیرآهن 16، برای ساخت این بخش از سازه ها هم کاربرد دارد و مادامی که یکی از میله ها خم نشود یا نشکند، برای مجموعه خرپا، اتفاقی نمی افتد.

کلیک کنید: قیمت تیرآهن سایز 16

همه چیز درباره تیرآهن 16 اصفهان

آیرونید، بهترین مرجع برای خرید تیرآهن 16 اصفهان با قیمت مناسب

آیرونید، بهترین مرجع برای خرید تیرآهن 16 اصفهان با بهترین قیمت و کیفیت بالا می باشد. اگر به دنبال یک محصول با کیفیت و قیمت مناسب برای پروژه های خود هستید، حتما به آیرونید مراجعه کنید. تیرآهن 16 اصفهان یکی از محصولات پرطرفدار و مورد تقاضا در بازار ساخت و ساز است. این نوع تیرآهن با دوامی بالا و مقاومت مناسب در برابر فشار و وزن، انتخاب ایده آلی برای ساختمان ها و پروژه های صنعتی می باشد.

با توجه به اهمیت استفاده از مواد ساختمانی با کیفیت، آیرونید تضمین می کند که تمامی تیرآهن های ارائه شده تحت استانداردهای صنعتی و با کیفیت بالا تولید شده و ارسال می شوند. همچنین، با توجه به رقابت فراوان در بازار، قیمت های مناسب و رقابتی برای تمامی محصولات به مشتریان ارائه می شود. پس اگر به دنبال خرید تیرآهن 16 اصفهان با بهترین قیمت و کیفیت هستید، حتما با آیرونید تماس بگیرید و از تجربه خریدی خوب و مطمئن لذت ببرید.

0
دیدگاه شما آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند
فیلترها
دسترسی
رتبه بندی
افزودن به کارت
توضیحات