سبد خرید
میلگرد ابهر

میلگرد ابهر

0
4 هفته قبل
زمان تقریبی مطالعه: ( کلمات )

میلگرد ابهر یکی از بهترین برند میلگرد است که سعی داریم در این مطلب به شما معرفی کنیم. با آیرونید، مجموعه بزرگ فروش آهن آلات و فولاد همراه باشید.  علامت اختصاری میلگرد ابهر به صورت KFA است و حروف CT نیز بر آجدار و جناغی بودن میلگرد با آج 400 و تولید شده به روش خنک کاری شده اشاره دارد.

آیرونید بهترین تامین کننده انواع میلگرد در ایران

آیرونید، بهترین و قدیمی‌ترین تامین کننده انواع میلگرد در ایران با بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت در این زمینه است. ما با داشتن استانداردهای بین المللی و کیفیت بالا، بهترین محصولات میلگرد را به مشتریان ارائه می‌دهیم. برای اطلاعات بیشتر کافی است از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با ما تماس بگیرید.

 

میلگرد آناهیتا گیلان

میلگرد ابهر – مجتمع فولاد سیادن ابهر

مجتمع فولاد سیادن ابهر یا عتیق آذر سهند یکی از تولیدکنندگان میلگرد در ایران بوده که در سال 1385 و در نزدیکی جاده تاکستان راه اندازی شد. برای بسیاری از پروژه های ساختمانی واقع در نزدیکی استان زنجان، خرید میلگرد گزینه بسیار مناسبی می باشد.

میلگرد، یکی از پرکاربردترین محصولات فولادی بوده که در صنعت ساختمان سازی اهمیت فوق العاده ویژه ای دارد. میلگرد به خاطر پرمصرف بودن، تاثیر به سزایی در هزینه نهایی پروژه دارد که هم به شکل ساده و هم آج دار تولید می شود. در این راستا، شرکت فولاد سیادن ابهر از تولیدکننده های برتر این محصول در زنجان می باشد. مهندسان و پیمانکاران بسیاری، میلگردهای ساخته شده این شرکت را نسبت به شرکت های دیگر ترجیح می دهند که نشان دهنده کیفیت میلگرد است و با قیمت بسیار مناسبی می توانید نسبت به خرید میلگرد از کارخانه اقدام کنید.

کاربرد میلگرد ابهر

میلگردهای ساده ابهر که دارای سطح صاف و بدون آج می باشند، بیشتر با قطر 6 تا 50 میلی متری عرضه می شوند. این میلگرد به راحتی بریده و خم می شود. پس در ساخت پل ها یا دیگر سازه های سنگین کاربردی ندارند. بعضی از کاربردهای مهم میلگرد ساده به شکل زیر بیان می شود:

  • قطعات خودروسازی
  • اتصالات زیربنایی در جاده ها و بزرگ راه ها
  • اتصالات ساختمانی
  • ساخت اتصالات صنعتی

میلگرد آج دار ابهر از مقاومت بالایی برخوردار بوده که در سازه های بتنی به خصوص در کنار سیمان مسلح (RCC) مقاومت بالایی را ایجاد خواهد کرد. از مهم ترین کاربردهای میلگرد آج دار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سازه های فولادی به منظور تقویت سازه
  • مقاوم سازی در برابر زلزله
  • انواع سازه بتنی مثل پل ها، ایستگاه های اتوبوسBRT، ساختمان ها و برج ها

استاندارد میلگرد ابهر

میلگرد ابهر در استاندارد A2 و A3 ساخته می شود. شایان ذکر بوده که بیشترین میلگردهای تولید شده مربوط به استاندارد A2 و در سایزهای 8، 10 و 12 می باشند. از طرف دیگر، در استاندارد A3، سایز 10، 12، 14، 16، 18، 20، 22، 25 و 28 به تولید می رسند. باید اشاره کرد که سایزبندی میلگردهای ابهر مطابق با استاندارد ملی 3132 صورت می گیرد که پس جزو میلگردهای استاندارد محسوب می شود.

میلگرد ابهر

 

ویژگی میلگرد ابهر زنجان

باتوجه به حجم تولید و تنوع میلگرد ابهر، همیشه رقابت و تقاضای زیادی برای استفاده آن در سازه های مختلف وجود دارد. بسیاری از کارشناسان حوزه میلگرد، کیفیت میلگرد را به عنوان یکی از ویژگی های بارز موفقیت شرکت فولاد سیادن در بازار می دانند. شایان ذکر است بسیاری از پروژه‎ های ساختمانی در محدوده استان زنجان و قزوین از میلگرد ابهر برای ساخت و ساز بهره مند می شوند. چون هم قیمت میلگرد ابهر مناسب است و هم به این استان ها نزدیک است.

میلگرد ۱۲ آجدار ابهر

اهمیت میلگرد ۱۲ آجدار ابهر در ایجاد مقاومت در مقابل نیروهای کششی وارده بر سازه است ، به عنوان مثال در زمین لرزه‌ها میلگرد کمک به عدم شکستن لایه‌های بتنی می‌شود. در واقع مانند اسکلت بدن انسان ، میلگرد‌ها داخل بتن جایگذاری می‌شود تا باعث استحکام ساختمان شود.

میلگرد 18 ابهر زنجان

این میلگرد در شاخه های 12 متری با استاندارد A3 تولید می شود. این میلگرد برای مصارف مهمی از جمله ساختمان سازی کاربرد زیادی دارد. باید اشاره کرد ازآنجاکه به کار بردن میلگردهایی با استاندارد A3 برای جوشکاری ممنوع شده اند. میلگرد 18 ابهر زنجان برای مقاوم سازی زیرساز بتنی به کار می رود که این موضوع کیفیت میلگرد را نشان می دهد.

میلگرد 16 ابهر زنجان

این میلگرد را میلگردی ترد در استاندارد A3 معرفی می کنند که اعمال عملیات جوشکاری روی آن ممنوع می باشد. پس برای استفاده در سازه هایی که به انعطاف و شکل پذیری بیشتر نیاز دارند، کاربرد ندارد. این میلگرد در شاخه های 12 متری تولید می شود و وزن هر شاخه از میلگرد 16 ابهر برابر با 18.5 کیلوگرم می باشد.

میلگرد 16 ابهر از جمله سایزهای پرکاربرد در پروژه‌های عمرانی است که به ویژه در پی و ستون ساختمان‌های بتنی کاربرد فراوانی دارد. به دلیل کاربرد فراوان و حجم تقاضای بیشتر، قیمت میلگرد 16 ابهر در برخی مواقع دچار نوسانات قیمتی بالایی می‌شود. برای استعلام قیمت میلگرد 16 ابهر می‌توانید به لیست قیمت ها مراجعه نموده و قیمت میلگرد ابهر به روز را بررسی کنید.

میلگرد 14 ابهر زنجان

میلگرد 14 ابهر به عنوان یک میلگرد آج دار در استاندارد A3 به تولید می رسد. تنش جاری آن 4000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع و تنش گسیختگی آن برابر 6000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع اعلام می شود. تغییر شکل نسبی پلاستیکی آن 14 درصد است و به طور کلی میلگردی ترد به حساب می آید که برای استفاده در ساختمان مناسب به نظر می رسد. آج های آن به شکل جناقی (هفت و هشت) شکل گرفته اند.

میلگرد 28 آجدار ابهر

میلگرد 28 آجدار ابهر ، در حالت شاخه با وزن تقریبی 58 کیلوگرم و استاندارد A3 می‌باشد ، که معمولا در صنعت ساختمان سازی استفاده می‌شود. میلگرد آجدار گروه A3 نیز جزء میلگردهای نیمه سخت است. آج‌های این میلگرد به‌صورت جناغی یا هفت و هشتی است و نسبت به گروه A2 مقاومت بالاتری دارد.
تنش سیلان در این میلگرد آجدار ۴۰۰۰ و تنش گسیختگی آن ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است.

علاوه بر متمایز بودن شکل آج‌ها‌ ، تفاوت میلگرد A2 و A3 در عملکرد و کابرد آن‌ها نیز مشهود است. به‌ این صورت که میلگرد A2 به عنوان میلگرد عرضی و A3 به عنوان میلکرد طولی قابل استفاده است. همچنین میلگرد آجدار A2 انعطاف‌پذیر تر از A3 می‌باشد و جوشکاری روی هر دو گروه مجاز نمی‌باشد.

میلگرد 25 آجدار ابهر

میلگرد آجدار گروه A3 نیز جزء میلگردهای نیمه سخت است. آج‌های این میلگرد به‌صورت جناغی یا هفت و هشتی است و نسبت به گروه A2 مقاومت بالاتری دارد. میلگرد 25 آجدار ابهر ، در حالت شاخه با وزن تقریبی 47 کیلوگرم و استاندارد A3 می‌باشد ، که معمولا در صنعت ساختمان سازی استفاده می‌شود.

علاوه بر متمایز بودن شکل آج‌ها‌ ، تفاوت میلگرد A2 و A3 در عملکرد و کابرد آن‌ها نیز مشهود است. به‌ این صورت که میلگرد A2 به عنوان میلگرد عرضی و A3 به عنوان میلکرد طولی قابل استفاده است. تنش سیلان در این میلگرد آجدار ۴۰۰۰ و تنش گسیختگی آن ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است. همچنین میلگرد آجدار A2 انعطاف‌پذیر تر از A3 می‌باشد و جوشکاری روی هر دو گروه مجاز نمی‌باشد.

وزن میلگرد ابهر چقدر است؟

میلگرد ابهر ازجمله میلگردهای سنگین موجود در بازار محسوب می شود. به طور کلی وزن میلگرد در بازه بین 7.5 تا 45.5 تولید می شود که براساس سایز آن متفاوت می باشد. در جدول زیر وزن میلگرد ابهر در مقایسه با مقادیر جدول وزنی اشتال آورده شده است:

مقایسه وزن میلگرد سیادن ابهر با جدول وزنی اشتال
ردیف سایز 8 10 12 14 16 18 20 25 28
1 وزن اشتال 4.356

5.124

6.948 -7.836 10.020

11.292

13.8

15.252

18.012

-19.908

22.8

25.2

28.164

-31.128

44.352

48.1048

55.646

60.276

2 سیادن ابهر 5 7.5 10.5 14.5 18.5 23.5 29.5 35.5 45.5

اگر کمی جدول بالا را بررسی کنید، متوجه می شوید که وزن میلگرد 10 ابهر در بهترین وزن ممکن، یعنی بسیار نزدیک به جدول اشتال می باشد.

ابعاد میلگرد ابهر چقدر است؟

اگر قصد خرید و اطلاع از قیمت میلگرد ابهر را دارید، باید بدانید این محصول بر اساس استاندارد ملی ایران به شماره 3132 در دو نوع A2 و A3 به شکل شاخه ای به بازار عرضه می شود. میلگردهای آجدار نوع A2 کارخانه ابهر در سایزهای 8 تا 12 و نوع A3 در سایزهای 10 تا 28 تولید می شوند. البته کارخانه عتیق آذر سهند میلگردهای کلاف خود را در دو سایز 5.5 و 6.5 هم در بازار عرضه می کند.

ظرفیت کارخانه میلگرد ابهر 288 هزار تن در سال می باشد. مشخصات انواع میلگرد ابهر در جدول زیر آمده است:

مشخصات میلگرد ابهر
ردیف نوع میلگرد تنش تسلیم

(نیوتن بر میلی متر مربع)

مقاومت کششی

(نیوتن بر میلی متر مربع)

درصد ازدیاد طول نسبی
1 A2 340 500 19 درصد
2 A3 400 600 14 درصد

جدول وزن میلگرد هیربد زرندیه

قیمت میلگرد ابهر به چه عواملی بستگی دارد؟

در یک سال اخیر قیمت مقاطع فولادی نوسان زیادی داشته و به همین علت شما باید قبل از خرید میلگرد، قیمت آن را از مراکز فروش معتبر استعلام کنید. قیمت میلگرد ابهر متناسب با نوسانات نرخ ارز و با توجه به قیمت آهن مشخص می شود. همان‌طور که می‌دانید، میلگردها در سایزها، وزن‌ها، ابعاد، جنس‌ها و حتی تحت استانداردهای متفاوتی تولید می‌شوند. بنابراین، نوع میلگرد مورد نظر با توجه به تمامی این شاخص‌های ذکرشده، می‌تواند از عوامل تأثیرگذار بر قیمت میلگرد محسوب شود.

برای مثال، قیمت میلگردی با سایز ۲۰ از میلگردی با سایز ۸ بیشتر است، چرا که قطعاً وزن بیشتری از آن دارد.

در کل قیمت میلگرد به عوامل مختلفی ازجمله قیمت جهانی فولاد، میزان عرضه و تقاضا و قیمت مواد اولیه بستگی دارد. با احتساب همه این موارد می توان گفت، قیمت میلگرد ابهر در مقایسه با کیفیت آن مناسب است و می تواند یکی از گزینه های خرید شما باشد. با دانستن وزن میلگرد ابهر و ابعاد میلگرد ابهر و مقایسه آن ها با ابعاد و وزن میلگرد دیگر کارخانه ها، به مزایای میلگرد و معایب آن پی می برید.

0
دیدگاه شما آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند
دسترسی سریع
آیرونید، مرکز بزرگ فروش انواع آهن آلات در ایران است که تیرآهن، میلگرد، نبشی، پروفیل، ورق، فنس و … را با بهترین کیفیت و قیمت از کارخانه های تولید کننده مطرح، تامین می کند. این مجموعه سال هاست که فعالیت حرفه ای خود را ادامه داده و توانسته رضایت افراد بسیاری را جلب کند. برای اطلاعات بیشتر و خرید آهن آلات همین حالا با ما تماس بگیرید.
چگونه اعتماد کنیم
آدرس دفتر مرکزی
طراحی شده در استودیو دیزاین الفبا وب
فیلترها
دسترسی
رتبه بندی
افزودن به کارت
توضیحات