سبد خرید
وزن ناودانی 6 و کاربردهای آن

وزن ناودانی 6 و کاربردهای آن

0
3 هفته قبل
زمان تقریبی مطالعه: ( کلمات )

در این نوشته به معرفی ناودانی 6 و کاربرد و ویژگی ناودانی 6 می پردازیم. ناودانی 6 در ساخت و ساز برای تقویت سازه ها به کار می رود و با سطح مقطع U شکل تولید می شود و از فولاد ساخته شده که در شرایط مختلف محیطی مقاومت بالایی دارد.

برای دریافت قیمت ناودانی 6 همین حالا از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با ما تماس بگیرید.

مشخصات ناودانی 6 – مشخصات ناودانی 6

استفاده از ناودانی 6 باعث استحکام سازه شده و باعث گسترش گسترده آن ها می شود. یکی از مزایای اصلی ناودانی 6 نصب آسان آن ها به خاطر روش ساخت آن ها است. استفاده از ناودانی 6 با طول 6 متری در ساختمان ها می تواند از آسیب ها جلوگیری کرده و یکپارچگی سازه را تضمین کند. ساخت آن ها با بالاترین استانداردهای کیفی حدبیشتر طول عمر ممکن را تضمین می کند.

ناودانی 6 از فولاد ساخته شده اند که مقاومت بالایی در برابر خوردگی و رطوبت دارند. این ویژگی ها استفاده از ناودانی 6 درجه را در سازه های دریایی، تجهیزات ساختمانی، صنایع کشاورزی، ماشین آلات و… بسیار کاربردی می کند.

ابعاد ناودانی 6

  • طول بدنه اصلی: 6 سانتی متر
  • ارتفاع هر شاخه 6 متر است
  • وزن: 22 کیلوگرم
  • ضخامت: 6 میلی متر ( از 5 تا 40 میلیمتر هم می رسد.)

استاندارد ناودانی 6

  • استاندارد اروپایی DIN-1026 یا UPN و UNP
  • استاندارد مقاوم به خوردگی DIN EN ISO 12944-3
  • استاندارد فرانسه NF A 45-255

کاربرد ناودانی 6

ناودانی 6 کاربردهای گسترده ای در ساخت و ساز پیدا می کنند، به ویژه در استفاده از تیرهای باربر که طول 6 متر آن ها به طور قابل توجهی عمل می کند. استفاده از این ناودانی ها در سازه ها می تواند به طور قابل توجهی استحکام آن ها را افزایش دهد.

در موارد متعددی از ناودانی 6 به خاطر استحکام در ساخت ستون ها یا ستون ها به کار می رود. با توجه به مقاومت بالای آن ها در برابر خوردگی و رطوبت، ناودانی 6 در ساخت سکوهای نفتی، اسکله ها، سازه های شناور و موارد مشابه هم به کار می روند.

برای تقویت استحکام سازه ها به ویژه در ساخت دیوار انبارها، کارگاه ها و دیگر تأسیسات مشابه، معمولاً از ناودانی 6 با طول 6 متری به کار می رود. یکی دیگر از کاربردهای قابل توجه ناودانی 6 در تقویت و ساخت سقف ها برای تقویت یکپارچگی سازه می باشد.

نحوه تولید ناودانی نمره 6 – ناودانی نمره 6

تولید ناودانی 6 به دو روش صورت می گیرد: فابریک و پرسی.

روش فابریک

در این روش، تولیدکنندگان از روش نورد گرم برای تولید ناودانی ها بهره مند می شوند. ابتدا از شمش فولادی به عنوان ورودی می شود که در کارخانه ها از طریق حرارت دهی به شکل مناسب آماده می شود.

شمش فولادی آب شده و در قالب های U شکل ریخته می شود. در این فرآیند، فشار کمتری بر روی جان ناودانی و فشار بیشتر بر روی بالها اعمال می شود. این روش امکان دارد زمان بر و هزینه بر باشد، اما ناودانی های تولید شده نسبت به روش پرسی دارند.

روش پرسی

در این روش، ورق های فولادی سیاه به عنوان ورودی به کار می رود. ورق فولادی ابتدا توسط گیوتین در دستگاه اندازه ای جان و بال های ناودان برش می خورد. سپس نوارهای فولادی وارد مرحله فرمینگ می شوند و با کمک فشار غلتک ها به شکل ناودان های C تبدیل می شوند.

در مرحله بعدی، نوارهای فولادی به طول 6 متر برش داده می شوند و در آخر، این ورق ها به میز تخلیه منتقل می شوند. هر دو روش تولید ناودانی 6 نقش مهمی در صنعت ساختمان سازی دارند اما با توجه به ویژگی های مختلف و نیازهای محصول نهایی، یکی از این روش ها برای تولید می شود. روش تولید پرسی و فابریک، برای تولید تولید انواع آهن آلات از جمله نبشی مورد استفاد هقرار می گیرد که این فرآیندها بر قیمت نبشی و دیگر آهن آلات تاثیر گذار می باشد.

پارامترهای موثر در مشخص قیمت ناودانی 6 – قیمت ناودانی نمره 6 – ناودانی 6 قیمت – ناودانی 6 قیمت

جنس مواد اولیه

نوع و کیفیت مواد اولیه مورد استفاده برای ساخت ناودانی یکی از مهم ترین عوامل در مشخص قیمت آن می باشد. استفاده از مواد با کیفیت و عالی در ساخت این محصول معمولاً موجب افزایش قیمت می شود.

وزن

وزن ناودانی هم بر اساس مقدار مواد اولیه مصرفی مشخص می شود. هر چقدر مصرف مواد بیشتر باشد، وزن ناودانی افزایش می یابد که امکان دارد تأثیر مستقیمی بر قیمت داشته باشد.

روش تولید

روش تولید (مثل روش فابریک و پرسی) می تواند بر کیفیت نهایی و در نتیجه بر قیمت ناودانی تأثیرگذار باشد. استفاده از تجهیزات به روز و فناوری های پیشرفته می تواند بهبود کیفیت و افزایش قیمت را به همراه داشته باشد.

ابعاد

ابعاد ناودانی (مثل طول، عرض، و ضخامت) هم در مشخص قیمت تأثیرگذار می باشند. ناودانی های با ابعاد خاص امکان دارد قیمت بالاتری داشته باشند، چون تولید آن ها امکان دارد مراحل پیچیده تری داشته باشد یا نیاز به مواد اولیه و منابع بیشتری داشته باشد.

پس، جنس مواد اولیه، وزن، روش تولید، و ابعاد ناودانی ها همگی به طور مستقیم یا غیرمستقیم بر قیمت آن ها تأثیر می گذارند و این موارد باید در مشخص قیمت محصول مدنظر در نظر گرفته شوند.

ناودانی 10

قیمت ناودانی 6 سبک – ناودانی 6 سبک – وزن ناودانی 6 سبک – وزن ناودانی 6 سبک

ناودانی 6 سبک شکفته که وزن آن از وزن تعریف شده در جدول استاندارد اشتال کمتر است. یعنی ابعاد و وزن ناودانی سبک با اندازه های درج شده در جداول مهندسی محاسباتی مطابقت ندارد و اصولا پایین تر از مقدار استاندارد است. این نوع از ناودانی در بسیاری از کارخانجات کشور روس و ایران تولید می شوند. به خاطر استفاده از فولاد ساده کربنی برای ساخت ناودانی چگالی آن به طور تقریبی برابر با چگالی آهن خالص یعنی 7/8 گرم بر سانتی متر مکعب در نظر گرفته می شود، و با تبدیل واحدهای مورد نظر وزن هر متر از ناودانی بر حسب کیلوگرم به دست می آید.

ناودانی 6 سنگین – ناودانی 6 سنگین

ناودانی سنگین یا صنعتی از پروفیل ضخیم تولید می شود و به همین علت، وزن بیشتری نسبت به دیگر ناودانی ها دارد. این محصول به شکل تکی یا دوبل، در ساخت انواع تیر مورد استفاده قرار می گیرد. جدول وزن ناودانی سنگین مثل ناودانی سبک، حاوی اطلاعاتی نظیر عرض و ارتفاع و سایز آن بوده که وزن نهایی، متناسب با این اطلاعات اعلام می شود. در واقع هرچه سایز محصول بیشتر شود، وزن آن هم افزایش پیدا می کند. دستورالعمل های این جدول، به پیمانکاران و مهندسان عمران در مشخص قیمت دقیق ناودانی و اطلاع از استاندارد بودن یا نبودن آن کمک زیادی می کند.

علاوه بر جداول استاندارد بالا، برای محاسبه وزن ناودانی از فرمول آن هم می توان استفاده کرد. البته جواب به دست آمده تقریبی است و گاهی خطا دارد؛ پس بهتر بوده که ابتدا از جدول وزنی آن استفاده کنید. در فرمول زیر، وزن یک متر از ناودانی را باید با کمک جدول اشتال ناودانی پیدا کنید. همینطور برای محاسبه وزن این مقاطع بدون استفاده از جدول اشتال، از فرمول زیر کمک بگیرید.

وزن مخصوص یک متر ناودانی (kg/m) × طول ناودانی (m) = وزن ناودانی

کارخانه های تولید ناودانی 6

در حال حاضر کارخانه های زیادی در کشور اقدام به تولید ناودانی می کنند اما با توجه داشت که همه آن ها تولید کننده ناودانی 6 نمی باشند. با توجه به آنکه ناودانی 6 کاربردهای صنعتی دارد تنها تعداد محدودی کارخانه آن را تولید می کنند. تولید کنندگان ناودانی 6 در ایران به می توان به کارخانه های زیر اشاره کرد.

  • ناودانی ناب تبریز: یکی از شناخته شده ترین کارخانه های تولید کننده ناودانی 6 در کشور کارخانه ناب تبریز بوده که در سال 1382 در تبریز تاسیس گردید. این کارخانه ظرفیت تولید انواع ناودانی با استاندارد ملی، ناودانی 6 با استاندارد اروپایی و ناودانی سبک با استاندارد روسی را داراست. ناودانی تبریز جز ناودانی های با کیفیت بازار است و با توجه به 6 بودن و کیفیت بالا از نظر قیمت هم گرانتر از بعضی نمونه های معمول ناودانی در بازار می باشد.
  • ناودانی فایکو (ناودانی البرز ایرانیان): کارخانه فایکو یکی دیگر از تولید کنندگان ناودانی 6 در کشور می باشد. که انواع ناودانی سبک و 6 در سایزهای 14، 16، 16، 20 و 24 را تولید می کند.
  • ناودانی شکفته مشهد: کارخانه شکفته مشهد هم از دیگر تولید کنندگان به نام ناودانی در ایران سات هک سال تاسیس آن به 1330 باز می شود. به عبارت دیگر بیش از 70 سال بوده که کارخانه شکفته مشهد در صنعت کشور مشغول به فعالیت می باشد. در حال حاضر انواع ناودانی سبک و 6 با استاندارد ملی و اروپایی و بین المللی از محصولات این کارخانه به شمار می آید.

خرید انواع ناودانی ساختمانی و ناودانی از آیرونید با بهترین قیمت و کیفیت –  همکاری با سراسر ایران

آیرونید، انتخابی هوشمندانه برای خرید ناودانی ساختمانی ، آیرونید با سال ها تجربه در زمینه تولید و فروش انواع ناودانی ساختمانی، بهترین گزینه برای تأمین نیازهای شما است. با تضمین کیفیت بالا و قیمت مناسب، آماده ایم همکاری با شما عزیزان در سراسر ایران را آغاز کنیم.

ناودانی های آیرونید با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و فناوری های روز دنیا تولید می شوند، تا اطمینان حاصل شود که محصولات ما همیشه در برابر فشار و ضربه مقاوم هستند. با خرید ناودانی های آیرونید، از دوام و طول عمر بالای محصولاتمان لذت ببرید و به آرامشی دائمی در ساختمان خود دست یابید. بهترین قیمت و کیفیت در آیرونید منتظر شما هستیم. برای اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش، با ما تماس بگیرید و تجربه خریدی مطمئن و رضایت بخش را تجربه کنید. ناودانی

0
دیدگاه شما آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند
دسترسی سریع
آیرونید، مرکز بزرگ فروش انواع آهن آلات در ایران است که تیرآهن، میلگرد، نبشی، پروفیل، ورق، فنس و … را با بهترین کیفیت و قیمت از کارخانه های تولید کننده مطرح، تامین می کند. این مجموعه سال هاست که فعالیت حرفه ای خود را ادامه داده و توانسته رضایت افراد بسیاری را جلب کند. برای اطلاعات بیشتر و خرید آهن آلات همین حالا با ما تماس بگیرید.
چگونه اعتماد کنیم
آدرس دفتر مرکزی
طراحی شده در استودیو دیزاین الفبا وب
فیلترها
دسترسی
رتبه بندی
افزودن به کارت
توضیحات