راه ارتباطی با ما
بستن
تماس با کارشناسان

برای ارتباط با کارشناسان ما روی دکمه سبز رنگ کلیک کنید, سپس داخلی کارشناس مورد نظر را شماره گیری کنید.

پرستور گلستانی کارشناس فروش نبشی داخلی 4 تماس با کارشناس
مهتاب کرامتی کارشناس فروش نبشی داخلی 5 تماس با کارشناس
سمیرا حسین پور کارشناس فروش نبشی داخلی 2 تماس با کارشناس
روش نصب سیم خاردار

روش نصب سیم خاردار

0
3 هفته قبل
زمان تقریبی مطالعه: ( کلمات )

روش نصب سیم خاردار به چه صورت است؟ چگونه برای روش نصب کردن سیم خاردار اقدام کنیم؟ در این مطلب از آیرونید، سایت بزرگ فروش انواع سیم خاردار قصد داریم به این موارد بپردازیم، با ما همراه شوید و از مطلب جذاب و کاربردی این صفحه به بهترین شکل بهره مند شوید.

آیرونید سایت بزرگ فروش انواع سیم خاردار با بهترین قیمت ممکن در کنار شماست، برای دریافت قیمت سیم خاردار می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.


کاربرد سیم خاردار

از سیم خاردار می توان برای جداسازی فضا استفاده کرد. به همین دلیل می توان از این سیم ها برای مرزبندی و حصارکشی باغ ها و زمین های کشاورزی استفاده کرد. برای ایجاد امنیت نیز می توان از این سیم ها استفاده کرد. می توان از این سیم ها برای ایمن سازی منازل و ساختمان ها، باغ ها، فرودگاه ها، کارخانه های خارج از شهر، اماکن امنیتی مانند پلیس و پادگان ها استفاده کرد.

مثلا برای مکان های معمولی می توان از خاردار خطی و ساده استفاده کرد. اما اگر می خواهید امنیت بیشتری برای مکان مورد نظر ایجاد کنید، باید از سیم های حلقوی و سیم های لیزری استفاده کنید. از این سیم ها برای جلوگیری از ورود حیوانات و سارقان استفاده می شود.


خرید انواع سیم خاردار

قبل از خرید سیم خاردار در رابطه با سیم خاردار تحقیق و استعلام قیمت بگیرید. قیمت سیم خاردار دیجی کالا و سایر سایت ها گاهی اوقات از تولید کنندگان هم بالاتر است پس پیشنهاد ما به شما خرید مستقیم سیم خادار از کارخانه های تولید کننده است. سیم خاردار های حلقوی نسبت به سیم خاردار های خطی از قدرت و کارایی بالاتری برخوردار بوده وقیمت آنها نسبت به سیم خاردار خطی گرانتر است.

اموزش و روش نصب سیم خاردار

نصب سیم خاردار به 3 روش ( معمولی – دیپلمات – نظامی ) انجام می شود. اجرای صحیح این روش ها نیازمند سلیقه و مهارت در نصب است.

نصب سیم خاردار حلقوی تیغی

سیم خاردار حلقوی تیغی تراکم بالا (سلولوزی) یکی از بهترین نوع سیم خاردار است. از ویژگی های این محصول می توان به قیمت ارزان، ظاهر زیبا و آرایش یکسان و قابلیت اجرا در تمام سطوح اشاره کرد که بیشتر در مناطق شهری مورد استفاده قرار می گیرد.

نصب سیم خاردار حلقوی سوزنی

برای ایجاد فضایی امن نصب سیم خاردار بهترین انتخاب است. با توجه به نوع حصار امکان دارد از مدل های مختلف سیم خاردار استفاده شود که در ادامه به آن می پردازیم.

 • متراژ محل مورد نظر
 • نوع سیم خاردار مصرفی (خطی – حلقوی)
 • نوع زیر ساخت
 • محل نصب (روی دیوار – نرده – شاخ گوزنی)
 • مدت زمان نصب

سیم خاردار خطی توسط پایه های عمودی یا V شکل در چندین ردیف اجرا می شود. این محصول با توجه به کربن پایین در مناطق حساس به همراه سیم خاردار حلقوی تیغی یا سوزنی نصب می شود. سیم خاردار حلقوی سوزنی با توجه به طول عمر بالا و نداشتن آرایش خاص معمولا در مناطق مرزی و پادگان ها مورد استفاده قرار می گیرد. بر روی دیوار به همراه پایه V شکل و بر روی زمین به صورت انبوه ما بین توری و فنس مورد استفاده قرار می گیرد.

نصب سیم خاردار تیغی

نصب این سیم خاردار به خاطر بسیار برنده و تیز بودن، نیاز به دقت و مهارت خاصی دارد. مشخصات سیم خاردار تیغی مثل سیم خاردار رشته ای آن است و تفاوتی باهم ندارند. این سیم ها به صورت حلقه حلقه در کنار هم با بست های محکم قرار می گیرند و با قطر های متفاوتی از 50 تا 120 سانتی متر قابل عرضه هستند.

سیم خاردار با توجه به ظاهر زُمختی که دارد اگر به درستی و با آرایش منظم و یکسان نصب شود، به هیچ عنوان نمای محل اجرای سیم خاردار دچار مشکل نمی شود، انتخاب نوع مناسب سیم خاردار و اجرای صحیح آن باعث می شود که امنیت محل اجرای سیم خاردار تضمین شود.

بعضی از فروشندگان اعلام می کنند که سیم خاردار حلقوی به طول 10 متر باز می شود، که باید گفت این نوع سیم خاردار ها پوشش 6 متری دارند و باید به این نکته توجه کرد که هرچه سیم خاردار کشیده شود به طول آن اضافه و از ارتفاع آن کم می شود.

نصب سیم خاردار صادراتی

سیم خاردار صادراتی سلولوزی تراکم بالا که در نوع خود بی نظیر بوده و در زمان نصب زیبایی قابل توجهی دارد و سیم خاردار تیغی مسطح که نوع دیگر سیم خاردار است که می توان برای نرده و سطوح مسطح هم استفاده شود طراحی در نصب سیم خاردار از ویژگی های سیم خاردار است که باعث میشود زیبایی بسیاری به محیط اجرا داده شود.

از ویژگی های منحصر به فرد سیم خاردار صادراتی اجرای آن به صورت افقی بر روی سینه دیوار است، در صورتی که سیم خاردار معمولی این قابلیت را ندارد. در روشهای نصب سیم خاردار باید به محل نصب و چگونگی اجرای آن دقت کرد.

سیم خاردار های با قابلیت نصب و اجرا بر روی نرده

 • اجرای سیم خاردار به صورت مکمل: که در این مورد از لحاظ امنیتی فوق العاده و ضریب امنیت را بالا می برد، در این روش سیم خاردار هم بر روی نرده و هم بر روی سینه نرده قابل اجرا است.
 • اجرای سیم خاردار حلقوی بر روی سینه نرده از داخل و یا از بیرون: در این روش از قرار گرفتن پاها بر روی دیوار جلو گیری می کند و شرایط را برای شخصی که قصد ورود به داخل ساختمان را دارد، سخت و یا غیر ممکن می کند.
 • اجرای سیم خاردار بالای نرده: در صورتی که پایه های بالای نرده به صورت وی شکل باشد می توان سیم خاردار حلقوی را ما بین آن قرار داد و از طرفین، سیم خاردار حلقوی را مهار کرد.

اجرا و نصب سیم خاردار حلقوی تیغی و سوزنی بر روی دیوار

نوع دیگر اجرای سیم خاردار حلقوی تیغی و سوزنی بر روی دیوار به روش زیر قابل اجرا است:

در ابتدا ساخت پایه به صورت ( V ) شکل انجام می شود که بر روی دیوار نصب شده و سیم خاردار خطی از طرفین کشیده شده و سیم خاردار حلقوی ما بین آن قرار می گیرد. این روش اکثرا برای باغها، پادگانها و مناطق نظامی اجرا می شود، در صورت تمایل میتوان از سیم بکسل به جای سیم خاردار خطی استفاده کرد و سیم خاردار حلقوی را ما بین آن قرار داد که در اینصورت نتیجه بهتری خواهد داشت.

سیم خاردار ها در انواع خطی، حلقوی سوزنی و حلقوی تیغی تولید می شود که هرکدام بسته به نوع مصرف کاربرد های متفاوتی دارند. قیمت نصب سیم خاردار به محل اجرا، نوع سیم خاردار مصرفی و متراژ محل اجرای پروژه و همینطور نوع زیرسازی بستگی دارد. سیم خاردار تیغی یا ژیلتی که با تیغ هایی با فاصله ی معین تولید می شود دارای کارایی منحصر بفرد بوده و در نوع خود یک بازدارنده بسیار مطلوب و بی نظیر است.

اجرت نصب انواع سیم خاردار

اجرت نصب سیم خاردار به به عوامل مختلفی بستگی دارد که بعضی ازاین عوامل به شرح زیر است:

 • متراژ پروژه
 • نوع زیرسازی
 • نوع سیم خاردار مصرفی
 • زمان نصب
 • محل نصب

سیم خاردار حلقوی تیغی از تیغ های 22 میلی متر و مفتول قطر 2/5 میلی متر فولاد HI کربن که با ورق گالوانیزه گرم ضخامت 0/55 در قطرهای 50-60-70-90 تولید می شود. سیم خاردار تیغی در 2 مدل تراکم پایین و تراکم بالا تولید می شود که در وزن با هم متفاوت هستند. انواع سیم خاردار حلقوی تیغی تراکم بالا قابل نصب و استفاده در تمامی نقاط بوده و شکل ظاهری آن تغییری نمی کند. اما سیم خاردار حلقوی معمولی فقط در فواصل کم می تواند کاربرد مطلوب داشته باشد.

انواع دیوارهای نصب سیم خاردار

دیوارها را از چند دیدگاه می توان تقسیم بندی کرد. مثلا دیوارهای پیش ساخته یا دیوارهای درجا (معمولی) که دو دسته کلی دیوارها را تشکیل می دهند، یک تقسیم بندی متداول به شمار می رود. با این حال جنس دیوار در این موضوع برای ما اهمیت بیشتری دارد. به بیان دقیق تر، ملات و متریال به کار رفته در ساخت دیوار برای ما دارای اهمیت زیادی می باشد. به طور عمومی می توان اکثر دیوارها را به چند دسته زیر تقسیم بندی کرد:

 • دیوارهای بلوکه ای
 • دیوار بتنی
 • دیوار کناف
 • دیوار گلی
 • دیوار سنگی
 • دیوار آجری

متداول ترین و معروف ترین بلوکه های موجود در بازار عبارتند از بلوکه های سفالی، سیمانی (لیکا) و هبلکس که توسط چسب مخصوص در کنار هم قرار می گیرند. هر یک از این بلوکه ها دارای نقاط قوت و ضعف خاص خود هستند. ابعاد این بلوکه ها از جمله ضخامت، ارتفاع و عرض آن ها متفاوت است و در ابعاد مختلفی تولید می شوند.

امکان نصب سیم خاردار بر روی این مدل دیوارها وجود دارد، با این حال بلوکه های سفالی، سیمانی (لیکا) و هبلکس تا حد زیادی ترد و شکننده می باشند و باید حین عملیات نصب، نکات پیشگیرانه لازم جهت جلوگیری از ترک خوردن و فروریزش دیوار مورد بررسی قرار گیرد.

دیوار بتنی به دو شکل پیش ساخته و درجا وجود دارد که در مدل درجا قالب بندی و بتن ریزی در محل انجام می شود. این نوع دیوارها بیشتر به عنوان دیوار برشی و سیستم باربر جانبی در سازه های مهندسی مورد استفاده قرار می گیرند.

دیوار کناف نوع پرکاربردی از دیوارهای پیش ساخته است که معمولا و در اکثر مواقع به عنوان دیوار داخلی مورد استفاده قرار می گیرد و امکان نصب سیم خاردار بر روی آن وجود ندارد. هم اکنون دیوار گلی تنها در روستاها یافت می شود. گرچه از نظر تئوری امکان نصب سیم خاردار بر روی دیوار گلی وجود دارد، با این حال معمولا این کار انجام نشده و قبل از حصارکشی، دیوار گلی با نوع جدیدتر و مقاوم تری جایگزین می شود.

نصب سیم خاردار روی دیوار آجری

سیم خاردارها دارای انواع مختلف، با کیفیت ها و کاربردهای گوناگون و متنوعی می باشند. اما کیفیت یک حصار تنها به کیفیت سیم خاردار ارتباط ندارد، بلکه کیفیت نصب سیم خاردار هم به همان اندازه دارای اهمیت می باشد. دیوارها انواع مختلفی دارند.

فارغ از نوع بلوکه و جنس دیوار یا ملات به کار رفته در چینش بلوکه ها، ابعاد و اندازه دیوارها هم متفاوت می باشند که در این مورد خاص ضخامت دیوار نیازمند توجه بیشتری می باشد. برای نصب سیم خاردار روی دیوار به شکل اصولی و با کیفیت عالی، باید به نکات جزئی بسیار زیادی توجه کرد که ضخامت و جنس دیوار هم از این دسته می باشند.

نصب سیم خاردار روی دیوار

دیوارهای سنگی هم نوع دیگری از دیوارهای قدیمی و سنتی به شمار می روند. نصب حصار بر روی این مدل دیوار به علت سختی بیش از حد عملیات سوراخکاری و نصب پایه، بسیار مشکل می باشد. با این حال می توان پایه ها را در میان خلاء های میان سنگ ها جانمایی کرد که البته این کار با دقت و استحکام پایینی همراه خواهد بود، مگر این که پایه ها در حین چیدن سنگ لاشه و ساخت دیوار جانمایی شوند. با تمام این تفاسیر، نصب سیم خاردار بیشتر بر روی دیوارهای متداول آجری و بلوکه ای انجام می شود که در ادامه این موضوع را با جزئیات بیشتری دنبال خواهیم کرد.

دیوار آجری، متداول ترین نوع دیوار

دیوارهای آجری می توانند با استفاده آجر سفالی سوراخ دار (لفتون) و یا آجر فشاری (آجر گری) اجرا شده باشند. آجر سفالی سوراخ دار (لفتون) کمی ترد است و همین مساله عملیات نصب حصار بر روی این نوع سازه آجری را سخت تر کرده می باشد. اما آجر فشاری (گری) این ضعف را ندارد.

برای برپایی سیم خاردار ابتدا باید پایه سیم خاردار را در فواصل معین (معمولا حدود 3 متر) نصب کرد. این پایه ها یا باید در دل دیوار کارگذاشته شوند یا به صفحات فلزی بالای دیوار جوش داده شوند. بعضی دیوارها در سطح بالایی خود دارای فلاشینگ فلزی می باشند. فلاشینگ یک نوع درپوش برای سطح بالایی دیوار است تا از نفوذ آب و رطوبت به دل دیوار و نم زدن و پوسیدگی آن جلوگیری کند.

فلاشینگ ها می توانند سنگی یا فلزی باشند. مدل فلزی باید دارای حداقل ضخامت 1 میلی متر باشد. مدل سنگی هم حداقل 3 سانتی متر ضخامت دارد. شیب سطح فلاشینگ بهتر است به سمت خیابان باشد، مگر در بالای جان پناه پشت بام که بهتر است به علت جلوگیری از کثیف شدن نما، به سمت بام باشد. همینطور فلاشینگ ها باید دارای آبچکان باشند.

تمام دیتایل ها و جزئیات اجرایی فلاشینگ در نشریه 55 گردآوری شده. اگر دیوار شما دارای فلاشینگ فلزی باشد، می توان پایه سیم خاردار را به صورت مستقیم به آن جوش داد. در غیر این صورت باید با ابزارآلاتی مثل هیلتی، سطح بالایی دیوار را تا عمق مناسبی تخریب کرد و سپس صفحات فلزی را در دل آن ها قرار داد.

می توان به پشت صفحه چند میلگرد خمیده جوش داد تا پس از پر کردن سطح تخریب شده با بتن یا ملات ماسیه سیمان با عیار بالا، صفحه با دیوار درگیری لازم را داشته باشد. همینطور می توان با کمک گرد بر، که جهت کرگیری (نمونه گیری) از بتن به کار می رود، سطح بالای دیوار آجری را برش داد و پایه را در دل دیوار مدفون کرد.

نصب پایه سیم خاردار علاوه بر مطالب اندکی که توضیح داده شد، دارای نکات و جزئیات پرشمار دیگری هم هست که اجرای تمام آن ها نیازمند دانش، تخصص و تجربه کافی می باشد. به همین علت بهتر است این کار را به متخصصین این حرفه بسپارید تا حصار شما زیباتر، ایمن تر، مقاوم تر و بادوام تر باشد.

انواع سیم خاردار + قیمت و خرید

نکات مهم در نصب سیم خاردار

نصب سیم خاردار یکی از راه های موثر برای حفاظت و امنیت محیط های مختلف است. اما برای اینکه این سیم ها به درستی نصب شوند و کارایی خود را از دست ندهند، باید توجه کافی به نکات مهمی داشت. در ادامه به نکاتی که باید در نصب سیم خاردار توجه داشت، اشاره می شود:

1. انتخاب مکان مناسب: قبل از نصب سیم خاردار، باید مکان مناسب برای نصب آن را انتخاب کنید. این مکان باید از دید دشمنان قابل دسترسی باشد و در نقاط استراتژیکی از محیط نصب شود.

2. استفاده از مواد با کیفیت: برای اطمینان از کارایی و ماندگاری سیم خاردار، باید از مواد با کیفیت و مقاوم استفاده کنید. همچنین باید از سیم های محکم و با دوام استفاده کنید.

3. نحوه نصب: برای نصب سیم خاردار باید از روش های مناسب و حرفه ای استفاده کنید. باید اطمینان حاصل کنید که سیم ها به درستی و بدون هیچ گونه اشکال نصب شده اند.

4. تنظیمات و تنظیمات امنیتی: برای افزایش کارایی سیم خاردار، باید تنظیمات و تنظیمات امنیتی مناسب را اعمال کنید. همچنین باید از دستگاه های مراقبت و نظارت برای پایش و کنترل سیم خاردار استفاده کنید.

5. نگهداری و تعمیرات: برای حفظ و نگهداری سیم خاردار، باید به صورت دوره ای تعمیرات و نگهداری های لازم را انجام دهید. همچنین باید خرابی ها و آسیب های سیم خاردار را به سرعت تعمیر کنید.

با رعایت این نکات مهم، می توانید از سیم خاردار خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید و امنیت محیط خود را بهبود بخشید.


خرید انواع سیم خاردار با بالاترین کیفیت از آیرونید

آیا به دنبال سیم خاردار با کیفیت بالا هستید؟ آیرونید با سال ها تجربه در تولید سیم خاردار، بهترین گزینه برای شماست. با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و فناوری روز دنیا، ما سیم خاردارهایی با دوام، قوی و مقاوم در برابر سایش و خوردگی تولید می کنیم. همچنین تمامی محصولات ما دارای استانداردهای بین المللی مانند ISO 9001 و CE می باشند.

با خرید سیم خاردار آیرونید، مطمئن باشید که در کنار کیفیت بالا، قیمت رقابتی و خدمات پس از فروش عالی نیز خواهید داشت. برای سفارش و اطلاعات بیشتر، با ما تماس بگیرید و از بهترین قیمت روز سیم خاردار بهره مند شوید.

0
دیدگاه شما آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند
فیلترها
دسترسی
رتبه بندی
افزودن به کارت
توضیحات