راه ارتباطی با ما
بستن
تماس با کارشناسان

برای ارتباط با کارشناسان ما روی دکمه سبز رنگ کلیک کنید, سپس داخلی کارشناس مورد نظر را شماره گیری کنید.

پرستور گلستانی کارشناس فروش نبشی داخلی 4 تماس با کارشناس
مهتاب کرامتی کارشناس فروش نبشی داخلی 5 تماس با کارشناس
سمیرا حسین پور کارشناس فروش نبشی داخلی 2 تماس با کارشناس
نکات نصب سیم خاردار

نکات نصب سیم خاردار

0
3 هفته قبل
زمان تقریبی مطالعه: ( کلمات )

در این مطلب قصد داریم به نکات نصب سیم خاردار بپردازیم، سیم خاردار ابزاری ساده و در عین حال موثر برای محافظت از دیوارها و جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به مناطق خاص می باشد. سیم خاردار نوعی از ابزار حصار کشی است که برای بیش از یک قرن برای کنترل دام ها، علامت گذاری مرزهای املاک و ایمن سازی تاسیسات نظامی استفاده شده.

برای خرید انواع سیم خاردار و دریافت قیمت سیم خاردار از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با ما تماس حاصل فرمایید.

سیم خاردار چیست؟

سیم خاردار مجموعه ای از سیم های نوک تیز است که در فواصل معین به هم پیچیده شده اند و مانعی را ایجاد می کنند که عبور از آن بدون آسیب دیدگی دشوار می باشد. نصب سیم خاردار می تواند کار دشواری باشد، اما با آماده سازی مناسب و اجرای دقیق، می توان آن را به راحتی انجام داد. در این مقاله به مراحل نصب انواع سیم خاردار جهت حفاظ برای دیوار می پردازیم. نکات نصب سیم خاردار

انواع سیم خاردار

سیم خاردار ها بر اساس نوع ساختار به دو دسته اصلی سیم خاردار خطی و سیم خاردار حلقوی تقسیم بندی می شوند. که در دسته سیم خاردار حلقوی، دو زیر دسته سیم خاردار حلقوی سوزنی و سیم خاردار حلقوی تیغی هم وجود دارد. سیم خاردارهای حلقوی به نام سیم خاردار اسرائیلی هم شناخته می شوند. در این محتوا روش و مراحل نصب سیم خاردار خطی، حلقوی و زیر دسته های سیم خاردار حلقوی خواهیم پرداخت.

نکات نصب سیم خاردار

نکات نصب سیم خاردار

ابزارهای مورد نیاز برای نصب سیم خاردار

در این بخش ابزارهای رایج مورد نیاز برای نصب انواع سیم خاردار آورده شده است:

 • انبردست: انبردست برای گرفتن و دستکاری سیم، مثل پیچاندن یا برش به کار می رود.
 • سیم چین: سیم چین برای بریدن سیم یا بریدن سیم اضافی به کار می رود.
 • درایور پست: درایور پست برای راندن تیرهای حصار به داخل زمین به کار می رود. درایورهای پست انواع مختلفی دارند، از جمله دستی و هیدرولیک.
 • منگنه یا گیره: منگنه یا گیره برای اتصال سیم به پایه های نرده به کار می رود. انواع مختلفی از گیره ها از جمله منگنه های U شکل و خاردار موجود می باشد.
 • وسایل ایمنی: زمان کار با سیم خاردار باید از وسایل ایمنی مثل دستکش های ضخیم کار و محافظ چشم استفاده کرد تا از آسیب دیدگی جلوگیری شود.
 • ابزارهای اندازه گیری: از ابزارهای اندازه گیری مثل متر نواری یا لیزر می توان برای اطمینان از فاصله و تراز مناسب پایه های نرده و سیم استفاده کرد.

داشتن ابزار مناسب در دست می تواند به اطمینان از نصب روان و کارآمد آیرونید خاردار شما کمک کند. مهم است که اطمینان حاصل شود که همه ابزارها در شرایط استاندارد بوده و به طور ایمن استفاده می شوند تا از آسیب به نصاب سیم خاردار یا آسیب به سیم خاردار جلوگیری شود.

نکات نصب سیم خاردار

قیمت سیم خاردار 

قیمت سیم خاردار با توجه به انواع آن،ضخامت مفتول،نوع خار و نوع سیم متفاوت است. به همین دلیل اگر آشنایی کافی با انواع این محصول داشته باشیم می توانیم به سهولت بهترین  و متناسب ترین نوع آن با نیاز خود را با کم ترین قیمت انتخاب و خریداری کنیم. 

قیمت فروش سیم خاردار حلقوی

قیمت سیم خاردار حلقوی نسبت به ویژگی و کاربرد هایی که دارد مناسب می باشد. سیم خاردار نوع تبری حلقوی از لحاظ شکل ظاهری تیغه های تبری شکلی داشته، که به آن خار گفته می شود به همین دلیل قیمت آن در مقایسه با نوع سوزنی بالاتر است.

قیمت فروش سیم خاردار خطی

قیمت سیم خاردار خطی در مقایسه با حلقوی ارزان است، و همین پایین بودن قیمت این محصول سبب شده است تا نسبت به مدل های دیگر بیشترین فروش را داشته باشد. رنج قیمتی این سیم به قیمت حلقوی سوزنی با قطر 60 نزدیک تر است.

 

روش نصب انواع سیم خاردار

روش نصب سیم خاردار وابسته به نوع سیم خاردار متفاوت است و در صورتی که از روش اصولی نصب سیم خاردار استفاده نشود، امکان آسیب رسانی وجود دارد. تمام آنچه که برای نصب انواع سیم خاردار باید بدانید، در ادامه اشاره شده.

نکات نصب سیم خاردار

نصب سیم خاردار حلقوی تیغی

استفاده از سیم خاردار حلقوی تاثیر بسزایی در افزایش امنیت و حفاظت محدوده شخصی شما دارد. البته در خرید این سیم باید به نیازها و شرایط خودتان توجه ویژه‌ای داشته باشید تا در انتخاب محصول دچار اشتباه نشوید. بهتر است برای ایجاد امنیت بیشتر، از سیم خاردارهایی با استحکام و کیفیت بالاتری استفاده کنید؛ زیرا سیم خاردارهایی با کیفیت پایین، کارایی کم‌تری دارند و ممکن است در مدت زمان کوتاهی به یک وسیله بلااستفاده تبدیل شوند.

مراحل و نحوه نصب سیم خاردار حلقوی تیغی بدین شرح است:

 • متناسب با طول دیوار مورد نظر، به فواصل معین (حداقل 180 سانتی متر) پایه های V شکل بر روی دیوار نصب شوند.
 • سیم خاردار حلقوی تیغی را به اولین میله پایه بپیچید و با بست سیم به خوبی محکم کنید.
 • سیم خاردار حلقوی تیغی معمولا در بخش ابتدایی و انتهایی خود یک دسته دارند. برای باز کردن سیم خاردار حلقوی می توانید از این دسته ها کمک بگیرید.
 • سیم خاردار را با رعایت ارتفاع مناسب در طول پایه ها بکشید و به کمک بست های سیم، به پایه ها محکم کنید. به میزان بازشدگی سیم خاردار توجه داشته باشید چون بازشدگی بیش از حد باعث کم شدن ارتفاع سیم خاردار و در نتیجه کاهش امنیت می شود.
 • دو حلقه انتهایی سیم خاردار را به آخرین پایه نصب شده محکم کنید. حتما از بست های محکم و با کیفیت برای محکم کردن سیم خاردار به پایه ها استفاده شود.

نکات نصب سیم خاردار

نصب سیم خاردار حلقوی سوزنی

سیم خاردار حلقوی سوزنی بیشتر برای مناطق نظامی و زندان ها کاربرد دارد؛ هر چند در مکان های دیگر هم قابل استفاده می باشد. نصب سیم خاردار حلقوی سوزنی یا سیم خاردار اسرائیلی به این شیوه قابل انجام است:

 • به تعداد مورد نیاز و به فواصل معین پایه های V شکل بر روی دیوار مورد نظر نصب شود.
 • ابتدای سیم خاردار را به دور میله پایه ابتدایی بپیچید و با بست سیم محکم کنید.
 • سیم خاردارهای حلقوی سوزنی معمولا در بخش ابتدایی و انتهایی خود یک دسته دارند. برای باز کردن سیم خاردار حلقوی سوزنی می توانید از این دسته ها کمک بگیرید.
 • در فواصل معین سیم خاردار را به کمک بست به پایه ها محکم کنید و مطمئن شوید میزان بازشدگی سیم خاردار در تمام طول دیوار یکسان باشد
 • بخش انتهایی سیم خاردار را به آخرین پایه بپیچید و با بست های مناسب و محکم، سفت کنید.

نکات نصب سیم خاردار

روش نصب سیم خاردار خطی

بخش اصلی نصب سیم خاردار خطی شامل محکم کردن رشته های سیم خاردار در امتداد یک خط مستقیم می باشد. مراحل نصب سیم خاردار خطی به شرح زیر است:

 • طول ناحیه ای که می خواهید سیم خاردار را در آن نصب کنید بر حسب سانتی متر یا متر اندازه بگیرید. این مقدار سیم مورد نیاز شما را مشخص می کند.
 • پایه های حصار را در فواصل منظم در امتداد خطی که سیم خاردار نصب می شود نصب کنید. پایه ها باید با فاصله حداقل 180 سانتی متر از هم نصب شوند و حداقل در 60 سانتی متری روی زمین قرار گیرند.
 • سیم خاردار را در طول خط نرده باز کنید و مطمئن شوید که کشیده و صاف باشد. سیم پایین نباید بیش از 30 سانتی متر از زمین فاصله داشته باشد.
 • سیم خاردار را با پیچاندن آن به دور میله و بستن آن با یک گیره یا گره سیم به اولین پایه نرده محکم کنید. مطمئن شوید که سیم محکم کشیده شده. در انتخاب نوع گیره دقت کنید که کارایی و مقاومت مناسب را داشته باشد. نکات نصب سیم خاردار
 • سیم خاردار را در امتداد خط نرده بکشید و مطمئن شوید که صاف باشد. آن را دور هر پایه نرده بپیچید و با گیره های سیم محکم کنید.
 • وقتی به انتهای خط نرده رسیدید، سیم خاردار را به طول مناسب ببرید و چند سانتی متر اضافی بگذارید تا دور آخرین تیر نرده بپیچید.
 • سیم خاردار را دور آخرین میله نرده بپیچید و آن را با یک گیره یا گره سیمی ببندید. دوباره مطمئن شوید که سیم محکم کشیده شده.

نکته: زمان نصب سیم خاردار استفاده از دستکش های مخصوص ضخیم و محافظ چشم بسیار مهم است، چون می تواند باعث آسیب شود.

نکات نصب سیم خاردار

نکات نصب سیم خاردار

نکات نصب سیم خاردار

چند نکته کلی وجود دارد که زمان نصب سیم خاردار باید رعایت کنید تا از هر گونه آسیب جانی یا آسیب مالی به دور باشید:

 • فاصله مناسب را انتخاب کنید

فاصله بین پایه های نرده و رشته های سیم خاردار به استفاده مورد نظر از نرده بستگی دارد. به طور کلی فاصله بین پایه ها نباید بیشتر از 3 متر و فاصله بین رشته ها بیش از 30 سانتی متر باشد.

 • از ابزار مناسب استفاده کنید

مطمئن شوید که ابزار مناسبی برای کار دارید، از جمله انبردست، سیم برش، ابزار کشش و دستکش کار.

 • از اتصال با زمین اطمینان حاصل کنید

اگر در حال نصب آیرونید خاردار برقی هستید، از اتصال زمین مناسب حصار برای جلوگیری از برق گرفتگی اطمینان حاصل کنید. این کار را می توان با اتصال حصار به یک میله زمین با سیم انجام داد.

 • نصب حرفه ای را در نظر بگیرید

اگر در نصب سیم خاردار تجربه ندارید، برای اطمینان از انجام صحیح و ایمن کار، یک متخصص را استخدام کنید. با رعایت این نکات فنی، می توانید از نصب آیرونید خاردار با کیفیت بالا اطمینان حاصل کنید.

 • از وسایل محافظ استفاده کنید

سیم خاردار می تواند باعث آسیب رساندن به پوست و بدن شما شود. زمان نصب سیم خاردار استفاده از دستکش های ضخیم مناسب و محافظ چشم بسیار مهم می باشد.

 • از روش های مناسب نصب استفاده کنید

زمان نصب سیم خاردار، مطمئن شوید که سیم کشیده و صاف است و از گیره سیم برای محکم کردن سیم روی پایه های نرده استفاده کنید. سیم پایین نباید بیش از 30 سانتی متر از زمین فاصله داشته باشد، در حالی که سیم بالایی باید حداقل 15 سانتی متر بالای میله نرده باشد.

 • از حصار خود نگهداری کنید

به طور منظم آیرونید خاردار خود را از نظر آسیب یا فرسودگی بازرسی کنید و هر گونه تعمیر یا تعویض لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید که حصار به طور موثر به کار خود ادامه می دهد.

 • قوانین محلی را دنبال کنید

با مقامات محلی خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که از قوانین یا الزامات مربوط به آیرونید خاردار در منطقه خود پیروی می کنید.

 • از اجناس با کیفیت استفاده کنید

زمان انتخاب مواد برای آیرونید خاردار خود، سیم و پایه های نرده با کیفیت بالا را انتخاب کنید که برای کاربرد خاص شما مناسب می باشد. برای تهیه سیم خاردار باکیفیت و با قیمت مناسب می توانید به صفحه سیم خاردار شرکت آیرونید سری بزنید.

 • قبل از نصب سیم خاردار برنامه ریزی کنید

قبل از نصب سیم خاردار، برای تعداد خط نرده (پایه) برنامه ریزی کنید و تعداد رشته های سیم مورد نیاز خود، فاصله بین پایه ها و ارتفاع سیم را تعیین کنید. اینگونه نصب اصولی تری خواهی داشت.

 • نوع مناسب سیم را انتخاب کنید

نوع مناسب سیم خاردار را برای کاربرد مخصوص خود انتخاب کنید. عواملی مثل کاربرد مورد نظر، محیط و سطح امنیت مورد نیاز، باید در زمان انتخاب نوع سیم در نظر گرفته شوند.

نکات نصب سیم خاردار

انواع سیم خاردار + قیمت و خرید
نکات نصب سیم خاردار

هزینه های نصب و اجرای سیم خاردار

هزینه نصب و اجرای سیم خاردار بسته به عوامل مختلفی از جمله طول خط نرده، تعداد رشته های سیم، نوع سیم مورد استفاده و دستمزد نصاب سیم خاردار می تواند متفاوت باشد. هزینه های نیروی کار هم بسته به اندازه و پیچیدگی نصب و همینطور تجربه و محل نصب سیم خاردار می تواند متفاوت باشد. در بعضی موارد، نصب سیم خاردار امکان دارد توسط مالک ملک انجام شود، در حالی که در موارد دیگر، امکان دارد نیاز به استخدام یک نصاب حرفه ای سیم خاردار باشد.

سایر عواملی که می تواند بر هزینه نصب سیم خاردار تاثیر بگذارد عبارتند از نیاز به مواد اضافی مثل پایه نرده ها، گیره ها و همینطور هرگونه مجوز یا بازرسی لازم توسط مقررات محلی. در نظر گرفتن تمام این عوامل در برآورد هزینه نصب و اجرای سیم خاردار ضروری می باشد. دریافت قیمت از چندین تامین کننده و نصب کننده سیم خاردار هم می تواند به شما کمک کند که قیمت مناسبی برای تجهیزات و نیروی کار مورد نیاز برای نصب سیم خاردار خود دریافت کنید.

نکات نصب سیم خاردار

سیم خاردار با کیفیت با آیرونید

شرکت آیرونید یکی از برترین شرکت های فروش انواع سیم خاردار، حصار و فنس در ایران می باشد. این شرکت با بیش از ۳۰ سال سابقه درخشان، توانسته است با ارائه محصولات با کیفیت و برنامه ریزی صحیح، جایگاه برتری در صنعت حصارکشی را به دست آورد.

محصولات شرکت آیرونید شامل انواع سیم خاردار، حصار شلنگی، حصار شاخه ای، توری حصاری، فنس کششی و فنس دکوراتیو می شود. تمامی محصولات این شرکت از مواد اولیه با کیفیت و با رعایت استانداردهای ملی و بین المللی تولید شده اند و با توجه به نیازهای مختلف مشتریان در بازار قرار گرفته اند.

در طول سال ها، شرکت آیرونید توانسته است با بهره گیری از تجربه و دانش فنی متخصصان خود، بهبود فرآیندهای تولید و کیفیت محصولات خود را بهبود بخشد. بنابراین، این شرکت می تواند به عنوان یکی از بهترین گزینه ها در صنعت حصارکشی برای تامین نیازهای مشتریان به صورت حرفه ای و با کیفیت عالی معرفی شود.

نکات نصب سیم خاردار

اشتباهات رایج در نصب سیم خاردار چیست؟

اشتباهات رایجی که زمان نصب سیم خاردار باید از آنها اجتناب شود عبارتند از: محکم نکشیدن سیم به اندازه کافی، فاصله بیش از حد پایه های نرده ها، استفاده از اجناس بی کیفیت و استفاده نکردن از وسایل ایمنی مناسب.

مدت زمان نصب سیم خاردار چقدر است؟

مدت زمان لازم برای نصب سیم خاردار به طول خط نرده و تعداد رشته های سیم در حال نصب بستگی دارد. به طور متوسط نصب یک آیرونید خاردار از چند ساعت تا چند روز کامل طول می کشد. نکات نصب سیم خاردار

آیا نصب سیم خاردار سخت است؟

نصب سیم خاردار به مهارت فنی نیاز دارد، اما با داشتن ابزار و دانش مناسب، اکثر افراد می توانند این کار را انجام دهند. برای جلوگیری از آسیب دیدگی، رعایت روش های ایمنی مناسب بسیار مهم می باشد. نکات نصب سیم خاردار

0
دیدگاه شما آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند
فیلترها
دسترسی
رتبه بندی
افزودن به کارت
توضیحات